Fekete hattyú

Black Swan

2024.04.22 Tomipapi

Hát az Isten tudja, mi is volt ez a film. Egy mindig szomorú, mosolyra képtelen lányt betesznek egy főszerepre. A film közben még az is kiderül, hogy erőteljes hallucinációi vannak. Végigküzdöttem a filmet. Megnéztem! Nem tetszett. Bocsika, hogy lehú... Több

2022.03.29 JRD

Újabb 3,5 csillag...

Nem vágtam bele nagy elvárásokkal a film megnézésébe, így különösebben nem is csalódtam. Egy szokványos történet a balett világából. Bevallom, a nagy tánc viszont nagyon tetszett függetlenül attól, hogy - bár rajongok a balettért - Portman mozgása nagyon darabos volt. Számomra egyszer nézhető mozi volt. De dönts magad! Szóval filmre fel, és jó szórakozást!

2019.02.12 mamiéstöti2

Mekkora hírverése volt és mellé mekkora sz*r. Reménytelenül unalmas és semmi értelme az egésznek.

2015.02.10 erare

Kiváló film. Remek a rendezés, remek a szereposztás. Portman megérdemelte az Oscart az alakításért. De valahol ijesztő képet is tükröz vissza számomra ez a film: milyen vékony hatát húzódik az őrület és az egészséges elme között. Vékony a fal, keskeny a híd...

2017.07.18 Deku

Nagyon elborult stílusa volt ennek a filmnek, kár volt érte a beleölt munka. Nagyon erőltetett és hatásvadász volt ez a film amit elvből nem szoktam szeretni.

Nem tudom értékelni ezt a semmitmondó,és eléggé laposra,unalmasra sikerült filmecskét. A balettozásért kap egy buksi simogatást Portman,de részemről ennyi.Nem volt hiteles.

2017.10.07 indingo

Összességében én sem éreztem annyira különlegesnek se a film, se Portman játékát. Balettozott benne, de nálam ez nem érne ekkora elismerést. A leszbikus vonal is erősen hatásvadász.

2019.01.10 dailyfilmsan

Nem kicsit érdemelte meg az Oscart Natali Portman. A film amúgy nem nagy szám nem történik nagyon semmi benne, de a lélektani hatása az nem semmi. Művészinek is fel lehet fogni. Nekem tetszett. Tudom ajánlani.

2017.02.05 hszpp

Igazan jo alkotás,megérdemelt volt az Oscar... A tancosok,szineszek vilaga,az igazan jo beleelesekkel bizonyosan, ha csak részlegesen is,de tudathasadásba megy at...ez köztudott. Ezt dolgozza fel a film,tökéletesen!. Elgondolkodtató,s lebilincselo film.

2022.03.28 harnas1207

Lehet, nem vártam tőle sokat, és ezért volt kellemes meglepetés, de egyszer mindenképp érdemes megnézni. Igazából 3,5 csillag a realitás.

2016.03.11 citizenfour99

Elképesztően jól ván ábrázolva már csak a film atmoszférája által is, az a koszos világ amely egy-egy produkció mögött lappang. A versenyszellem, a mások eltiprása önnön maximalizmusa végett. Fuh. Kegyetlen jó film, Natalie Portman hihetetlen nagysze... Több

2022.02.22 Ildikó Bacskai

Fekete hattyú (2010)

A Fekete hattyú az egyik legtökéletesebb pszichológiai dráma, amit valaha láttam, ahogyan Natalie Portman megjeleníti a skizofréniát, eggyé válik szerepével, egyszerűen lenyűgöző. Vinsent Cassel is óriásit alakít. A jelmezek a helyszínek, a díszlet, pazar!!! Számtalanszor láttam a filmet, annyira magával ragadó, biztos, hogy rendszeresen újranézem majd.

2023.09.27 Erik Csok

Mesteri film olyan hangulattal, hogy az fenomenális!

Nagyon-nagyon sok halogatás után sikerült most ezt a filmet megnézni. És ez a film, erre nincsenek szavak, mestermű! A filmnek a hangulata zseniális, nagyon magával tudja rántani az embert, ugyanakkor van néhány felkavaró jelenet, amik nem mindenkinek fognak jót tenni, ezért erős idegzetűeknek ajánlom. A karakterek kidolgozottak, érdekes a történet, és nem tudom besorolni a filmet egy kategóriába, mert van ebben minden, amit el lehet képzelni. Natalie Portman élete alakítását nyújtja, soha nem volt még ilyen erőteljes, mint itt ebben a filmben, pedig volt ott neki egy „Leon, a profi” és egy „V mint vérbosszú” is. Érdemelten kapta az Oscar-díjat. Mila Kunis és Vincent Cassel is jól hozzák a karaktereiket. 2010 legjobb filmje, aki még nem látta, és érdekli, az pótolja, én sem bántam meg, hogy megnéztem, bár erre a filmre is igaz, hogy nem jó nézni helyenként, annyira felkavaró és nyomasztó.

2015.07.08 hsanya182

Elég beteg művészfilm, mely inkább a műveszben lévő györtelmes belső harcokat mutatja be, lehet mert túl tökéleteset, túl sokat akar, vagy csak spontán kell hogy megtörténjen?! Nekem ez annyira nekem nem jött át, mint egy "MULHOLLAND DRIVE" vagy egy "BIRDMAN" film, e utóbbi kettőt bármikor újranézném!! :)