Fekete hattyú

Black Swan

2018.04.06 Szilonka

Egy korrekt film. Van egy kompakt története, de számomra nem több. Natalie Portman jól játszott, de nem kiemelkedően. A filmet egyszer láttam, de nem túl maradandó.

2024.02.11 Kinga Kecskeméti

A tökéletesség ára

Mivel már minden Aronofsky-művet láttam, nyugodtan kijelenthetem, hogy ez a rendező legfájdalmasabb és egyben legkegyetlenebb műve a főszereplő s a néző számára is. De meg kell hozzá érni. Már egyszer láttam régebben, s nem igazán értettem, csak agyonhajszolt balerinák viszálykodásának fogtam fel. Pedig sokkal több annál. Natalie Portman tökéletes választás volt erre a szerepre, az ő kecses alakja, finom arcocskája, mély érzésű lelkülete mind nagyon passzolt a hattyú(k) megformálásához. Méltán érdemelte meg az Oscar-díjat. Kicsit felzaklatott a film, még mindig a hatása alatt vagyok, úgyhogy most keresnem kell valami nagyon vidámat.

2016.11.18 MKristijan

Akár már a plakátja is megmondaná hogy milyen is a film. Pont olyan fura mint az azon található nő. Fura, beteges, félelmetes és az átszellemülés a célért.

2017.12.15 Greeta

Különleges film a vágyakról, a küzdésről a táncosok nem olyan könnyű világából és hogy milyen nehéz is kitűnni. Látványos volt és végig történt benne valami.

2019.03.25 Timcsi

Aki szereti a táncos filmeket, annak be fog jönni ez a film. Remek zenék és alakítások.

2021.07.24 stewie_griffin_2005

Egész jó film, de másodjára már kevésbé volt nagy szám. Tipikusan olyan, hogy leköti az embert (nem csak első alkalommal), de zseniálisnak nem nevezném, a mondanivalója nekem nem igazán jött át. Natalie Portman viszont elképesztőt alakított benne (ig... Több

2015.05.13 Syracuse

Hatalmas kultfilm, mostanában rengeteg ehhez hasonlót nézek. Sokkal többet éf, mint 10 Harry Potter, vagy Gyűrűk Ura film. Mindenkinek bátran ajánlom. remek thriller és egyben szomorú dráma is, Mila Kunis és Natalie Portman nagyon odateszik magukat.

2015.05.03 Zsceeeka

Portman hihetetlent játszik benne, nagyon megérdemelten kapta meg érte Oscart. Nagyon jó kis pszichológiai thriller, szerintem egyszerűen hibátlan. Nagyon nagy hatással van a nézőre. Simán többször nézős.

2023.08.27 Ergit

Ő maga a hattyú, mindkettő! Hattyúvá válik.

2021.09.22 Gauss

Fantasztikus, őrült, tökéletes

Van benne egy kis őrültség, kis misztikum, kis borzongás, kis erotika és egy egyre fokozódóbb feszültség, majd egy katarzis. A szereplőgárda fantasztikus, Vincent Kassel, Mila Kunis is parádézik, Natalie Portmanre meg mintha ráöntötték volna ezt a szerepet. A film egy amúgy nagyon tehetséges táncos lánynak a tökéletességre való törekvését és küzdelmeit mutatja be. A táncos filmek nem az én zsánerem, a balett meg aztán végképp nem érdekelt. Ez is mutatja Aronofsky nagyságát, hogy egy ilyen nézőnek is (mint jómagam) el tudja adni a filmet. Rám ez a film nagy hatást gyakorolt, szerintem sokak vannak vele így. Ez a dráma jól bemutatja a táncművészet kemény világát, hogy mennyi lemondás és küzdelem is van egy eredmény mögött. A film a 2000-es évek egyik gyöngyszeme, egyben hátborzongató és inspiráló is, elejétől a végéig izgalmas. Mestermunka. 10/10

2022.07.25 Reitman

A Leon miatt minden Portman filmet megnezek, ez nem tetszet.

2020.09.25 Timike

Számomra nem volt sem alakításban sem történetben valami erős a film. Én egy mély, elgondolkodtató alkotásra vágytam.

2024.02.24 Schumy1

Natalie Portman elég bevállalós volt minden téren, s milyen jól tette! Bár nem értek a baletthoz, de szépen táncolta le, amit kellett. Mila Kunisról se lehet mást elmondani. Teljesen bele lehet élni magát az embernek, ilyen helyzet bármikor, bárhol előfordulhat az életben, legyen az zsarnokság, irigylés, hiszékenység.

2016.11.30 moov18

Rendkívül felkavaró lélektani dráma, néhol gyengébb thriller behatásokkal. Megmutatja és elénk tárja az emberi lélek mélységeit, magasságait. A forgatókönyv kellő részletességgel kidolgozott, a jelmezek, a fények, a muzsikák szintén nem hagynak kivet... Több