A kairói eset (2017)

The Nile Hilton Incident

Mari Malek

hogerr   2019. 07. 10.

Kicsit hiányoltam belőle az energiát. Hiába van szó valós eseményen alapuló politikai thrillerről, a forgatókönyvbe elfért volna több fikció, hogy az egész egy kicsit tempósabb legyen.

Berto49   2019. 01. 13.

Krimi és politika skandináv módra

Valahogy kárpótolni akartam magamat, mert sem a megyeszékhelyen, ahol élek, sem a környező városokban egyetlen mozi sem adja a „64-es betegnapló” című filmet. Ezért választottam ezt a Fares Fares főszereplésével készített filmet, mert őt nagyon megke... teljes kritika»

lakilúk   2017. 03. 27.

Furcsa érzésem van a filmmel kapcsolatban. Az egyes jelenetek gyönyörűen vannak felépítve, de összességében nem áll valahogy össze a film. Nehéz ezt megmagyarázni, de szerintem ha megnézed, érteni fogod, miről beszélek. Vaciálok, milyen értékelést adjak, de egy erős 3-as lesz a megfelelő.

Thor   2017. 01. 31.

Amit elsőre észrevettem, az a kiváló operatőri munka. Egészen különleges atmoszférája van a filmnek, bátran merem ajánlani a krimi rajongóinak.

A film összbevétele 81 089 dollár volt (imdb.com).

Nem meglepő, hogy az egyiptomi politikai viszonyokat is leleplező film forgatását a hatóságok betiltották, ezért néhány külső jelenetében Marokkó gazdasági fővárosa, Casablanca „ugrott be”.

(Berto49)

A filmet a 2017-es Sundance Filmfesztiválon is bemutatták, ahonnan elhozta a Zsűri Nagydíját (Dráma).

A történelmi szál és a rendőrtiszt története párhuzamosan halad, majd a legvégső jelenetben összefonódik. Nehéz eldönteni, hogy a ténylegesen megtisztító katarzist, vagy éppen annak szükségszerű elmaradását látjuk-e. 9/10 több»

Tarik Saleh alkotása egy lassú krimi, amely kitekintés a nagyvilágba, betekintés Egyiptomba és a korrupció mocskos és roncsoló hatásainak és következményeinek vizsgálata, amely alól senki sem szabadulhat. A fantasztikus zenét, kiváló fő- és mellékalakításokat és a felszín alá betekintő operatőri munkát felesleges jelenetek és kisebb fennakadások fogják csak egy picit vissza. 85/100 több»

Ma már nílusi forradalom néven emlékezünk az egyiptomi fiatalok 2011-es, kairói lázadására. A kairói eset krimi-köntösbe csomagolja a történelmi eseményeket. 60/100 több»