Fiú a mennyből

Walad Min Al Janna

KULTer.hu
2022/05/24

Valami bűzlik Egyiptomban
A nyolcvanas évek Magyarországán játszódó A besúgó című HBO-sorozat után itt a skandináv Boy from Heaven (Fiú a mennyből), melyben egy elsőéves egyiptomi egyetemista kénytelen jelenteni társairól és tanárairól. Beszámoló a 75. Cannes-i Filmfesztivál 6. napjáról. Több

Roboraptor
2023/04/23

Az iszlám világ belső működésének bemutatása tett kísérlet egyszerre kegyetlen és hat hitelesnek. Fiú a mennyből filmkritika. Több

Vox.hu
2023/05/09

A Fiú a mennyből az arab világ középpontjaként szamon tartott, mintegy húszmillió lakosú Kairóban játszódik. Pontosabban az ott található, mindmáig a legnagyobb presztízzsel bíró szunnita iszlám központban, a több mint ezeréves Azhar Egyetemen, amelyet a főimám vezet. Több

Revizoronline.com
2023/06/12

A hatalom kétélű kard
Tarik Saleh a legjelentősebb iszlám egyetem közegébe ágyazott, belső vallási konfliktusból kibontakozó, kegyetlen politikai thrillerében olyan világ sejlik fel, mely fokozatosan a bőr alá kúszó, kellemetlen érzéssel tölti el európai nézőjét. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!