Broadchurch

Broadchurch

2023.10.14 pacific22

Két jó zsaru, sok érzelem (a korhatárt ajánlott betartani)

Ha jól láttam a stáblistán, akkor rendőrségi tanácsadással és erőszakos cselekmények utáni szervezet segítségével készült ez a sorozat. Ez azért fontos, mert a két nyomozó és a családi tragédiáknak feldolgozása (gyilkosság vagy erőszakos bűneset) nagyon átérezhető. Aprólékos karakterábrázolás. A 3 epizód az elejétől éveken keresztül végigkíséri a két nyomozó és még néhány család, szereplő érzelmi világát. Nagy hangsúly van az erőszak utáni újraépülés folyamatának bemutatásán. Nagyon hihető részemről, habár én azon szerencsések közé tartozom, hogy közvetlen szeretteim miatt eddig (remélem, soha) még nem kellett ezt átélnem. De vélhetően az európai rendezésnek, valóban az érzelmek nagyon széles skáláját kapjuk, nem unalmas módon. Akár egy 15 éves vagy egy apa, anya szemszögéből. A nyomozás és a lezárások fordulatokkal telik, ütősek. Mindkét rendőr karakter nekem személyes kedvencemmé vált, köszönhetően a színészi alakításoknak. Ez mellett a mellékszereplők, családtagok, akár a bírósági eljárás szereplői, minden a helyén van. Csak ajánlani tudom a téma kedvelőinek, én 1 hét alatt esténkénti nézéssel bedaráltam a 24 epizódot.

2016.12.28 Gigi

Imádtam, persze nem meglepő, az ilyen típusú film a gyengém. Lassan építkező történet, érdekes karakterek, erős jellemrajzok. Újranézős lesz majd :)

2017.08.21 Deku

David Tennant miatt próbáltam be ezt a sorozatot de már rögtön a pilot résznél elvérzett. Nem tudom miért de engem ez a nyomozós dolog nem fogott meg. Kihagytam inkább.

2016.06.15 hell.l

Ez egy nagyon jó krimi-dráma sorozat félig feszültséggel. Jó ez az időhúzás benne, hogy mindig újabb gyanúsítottak jönnek be a képbe. Várom a folytatást.

2017.05.13 jake_green

Ez az a sorozat, ami nagyon lomha, tipikus brit, humor nincs, dráma : emberi életek drámája. Hogyan fordul ki magából egy ember, hogyan áll a feje tetejére az életed....hogy a tökéletes család képek mögött mik vannak általában.....hogyan fordul feles... Több

2015.12.21 batukán

Abszolút tökéletes krimisorozat. Már várod mindig a folytatást. A karakterek is nagyon izgalmasak. Ez a kitalált városka pedig nagyon hangulatos, bár nincs a térképen.

2015.01.20 tamas84

Nagy taps a sorozatnak, ilyen erős első évadot nem tudom, mikor láttam utoljára. Iszonyú erős feszültség az elejétől fogva, megrázó finálé, és remek alakítások. Sőt, ilyen fináléra sem emlékszem, de szerencsére jön a második évad, ennek biztos helye van nálam a heti programban.

2015.05.06 bambula

Eléggé vegyes a véleményem róla, nyomasztó és valljuk be, nem különösebben érdekes a sztori de valamiért akkor is lebilincselő. Kicsit sokat húzzák az ember agyát a sokféle gyanúsítottal akiről persze mindig kiderül hogy ártatlan.

2017.05.13 Mia1982

Szeretem az angol sorozatokat, ez kiemelkedően zseniálisra sikeredett! A két főszereplő nagyon szimpatikus, a zene és a helyszín is remek, a történet is kiváló! Remélem lesz még több évada, mert nagyon sajnálnám ha kaszálnák!

2015.05.01 house354

Ez egy zseniális sorozat. Grat az íróknak. Először igazából csak David Tennant miatt néztem (Ki vagy, Doki?) de megtetszett ez a sorozat is. Várom rá a magyar szinkront.

2014.10.07 Zsombi

Brutálisan nyomasztó sorozat lett a Broadchuch, de a szó legpozitívabb értelmében. Nem akarok itt spoilerezni, de anélkül meg csak szuperlatívuszokban tudnék beszélni a sorozatról. Aki bírja a feszültséget, az igényes történetet, és tudja díjazni az ... Több

2015.03.29 Trob

David Tennantet imádom a DW-ből. De itt is nagyot nyújt. Elképesztő hogy ilyesfajta krimit létretudnak hozni egy sorozatban.. Minden elismerésem.

2015.03.02 HZ007

Egy rendkívül drámai krimisorozat. Nagy előnye, hogy rövid (bár sokáig elnézném) így előre tudták, hogyan osszák fel a történetet az epizódok között. Sosincs üresjárat. Csak az zavart egy kicsit, hogy minden karakternek van valami sötét folt a múltjá... Több

2018.10.13 kounicakhaha

Fantasztikus sorozat, nem volt olyan óriási hájp körülötte, vagy csak idáig nem jutott el, nem tudom, de az biztos, hogy az alkotók igazán kitettek magukért, és valami nagyon különleges dolgot alkottak. Zseniálisan megírt és kivitelezett sztorit kaptunk, bízok benne, hogy a második évad is ezt a színvonalat fogja hozni.