Közösség

Vélemény:

 

89 Broadchurch

(2013)

két jó zsaru, sok érzelem (a korhatárt ajánlott betartani)

 
pacific22   2023.10.14 20:35
0

Ha jól láttam a stáblistán, akkor rendőrségi tanácsadással és erőszakos cselekmények utáni szervezet segítségével készült ez a sorozat. Ez azért fontos, mert a két nyomozó és a családi tragédiáknak feldolgozása (gyilkosság vagy erőszakos bűneset) nagyon átérezhető. Aprólékos karakterábrázolás. A 3 epizód az elejétől éveken keresztül végigkíséri a két nyomozó és még néhány család, szereplő érzelmi világát. Nagy hangsúly van az erőszak utáni újraépülés folyamatának bemutatásán. Nagyon hihető részemről, habár én azon szerencsések közé tartozom, hogy közvetlen szeretteim miatt eddig (remélem, soha) még nem kellett ezt átélnem. De vélhetően az európai rendezésnek, valóban az érzelmek nagyon széles skáláját kapjuk, nem unalmas módon. Akár egy 15 éves vagy egy apa, anya szemszögéből. A nyomozás és a lezárások fordulatokkal telik, ütősek. Mindkét rendőr karakter nekem személyes kedvencemmé vált, köszönhetően a színészi alakításoknak. Ez mellett a mellékszereplők, családtagok, akár a bírósági eljárás szereplői, minden a helyén van. Csak ajánlani tudom a téma kedvelőinek, én 1 hét alatt esténkénti nézéssel bedaráltam a 24 epizódot.