Butch Cassidy and the Sundance Kid

Katharine Ross
Katharine Ross

Butch Cassidy (Paul Newman) és bandája még lovon jár, de már új szelek fújnak, ugyanis megjelenik a bicikli, de a vonat is egyre elterjedtebb utazási eszköz. A városban megszüntették a bankot, mert túl sokszor rámolták ki az utóbbi időkben. Butch és cimborája, a Sundance kölyök (Robert Redford)… Több

Premier: 1969.09.23. | Disney+ (2022.06.14.)

2020.11.15 Interfectorem Sabnock

Redford és Newman nem tudnak hibázni. Klasszikus és persze Oscar-díjas film lett a moziból. A története kifejezetten jó, igaz, néha kissé ellaposodik, de aztán magához tér a film, és dübörög tovább. Katharine Ross egy gyönyörű nő, külön örülök, hogy ráosztották ezt a szerepet. Igazi western.

2017.12.23 Deku

Hihetetlenül gyötrelmes volt végig szenvedni eme elviselhetetlen filmet. Nem tudok egy jó szót se szólni róla akárhogy is gondolkozok. Szerintem sokkal jobban is el lehetett volna készíteni a szóban forgó filmet de sajnálatomra ez most nem jött össze.

2018.02.23 dailyfilmsan

A vadnyugat két vonatkocsi tolvajának nevetséges kálváriája. A szereplők szerencséje vagy szerencsétlensége egy ismeretlen helyre sodorja őket, ahol furmányosan jó útra térnek. A film a maga módján poénokkal el van látva nem rossz viszont borzasztó v... Több

2016.10.07 TribeBubu

A közepesnél kicsit jobban élveztem. Jó a humora, korhű, a színészek egytől egyig kiválóak, remek a rendezés. De nekem kicsit unalmas volt. Meg ezeket a zenés-, néha szépia fotómontázsos átvezetéseket valahogy nem tudtam mire vélni.

2015.09.01 Ragemarci

Igazi buddy-movie, fergeteges egysorosokkal. Meglepően szellemes és "evergreen"

1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben olvasható.Szerző: Norbi

A legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban 1969-ben. Szerző: dulkap

Az 1998-as évben az Amerikai Filmintézet összeàllított egy listàt, amely tartalmazza a filmtörténet 100 legjobb amerikai alkotàsàt. 2007-ben, 10 év elteltével felülvizsgàltàk a gyűjteményt, ismét megvàlasztottàk a legjobbakat. Jelen film a 73. helyen àll ezen a listàban. Szerző: Bogi87

A film eredeti címe A Sundance kölyök és Butch Cassidy volt, azonban megfordították a sorrendet, amikor Paul Newman elvállalta Butch szerepét. Szerző: rbernadett