Butch Cassidy és a Sundance kölyök (1969)

Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy és a Sundance kölyök

dailyfilmsan   2018. 02. 23.

A vadnyugat két vonatkocsi tolvajának nevetséges kálváriája. A szereplők szerencséje vagy szerencsétlensége egy ismeretlen helyre sodorja őket, ahol furmányosan jó útra térnek. A film a maga módján poénokkal el van látva nem rossz viszont borzasztó vontatott. A túl hosszú képbeállítások nagyon lelassítják a filmet de ennek ellenére nézhető.

Deku   2017. 12. 23.

Hihetetlenül gyötrelmes volt végig szenvedni eme elviselhetetlen filmet. Nem tudok egy jó szót se szólni róla akárhogy is gondolkozok. Szerintem sokkal jobban is el lehetett volna készíteni a szóban forgó filmet de sajnálatomra ez most nem jött össze.

TribeBubu   2016. 10. 07.

A közepesnél kicsit jobban élveztem. Jó a humora, korhű, a színészek egytől egyig kiválóak, remek a rendezés. De nekem kicsit unalmas volt. Meg ezeket a zenés-, néha szépia fotómontázsos átvezetéseket valahogy nem tudtam mire vélni.

NorbiP   2017. 03. 12.

Szerintem ez a film egy remekmű. A párbeszédek, és a két főszereplő fantasztikusak. Szerintem ez a film definiálja a buddy movie műfajt. Mindenkinek ajánlom.

Ragemarci   2015. 09. 01.

Igazi buddy-movie, fergeteges egysorosokkal. Meglepően szellemes és "evergreen"

Cptn_Cold   2015. 11. 03.

Kellemesen csalódnom kellett ebben a filmben. Totál elzárkóztam tőle, hogy akárcsak bele pillantsak. Esélyt se akartam adni neki, ami mint így kiderült utólag hatalmas hiba lett volna. Szóval ha bármi kétségeid vannak is, adj neki egy esélyt.

Wild-W   2015. 08. 13.

Ez egy igazi western klasszikus. Minden a helyén van benne, nem zavarnak még az apró hibák sem. A színészi alakítások időt álló remekek, akárcsak a rendezés, amely a későbbi korok előtt példaként áll a mai napig. Ez a film még akkor született, amikor a western a fénykorát élte.

Robert Redford
Katharine Ross
Robert Redford
Katharine Ross

1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben olvasható.

(Norbi)

A legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1969-ben.

Az 1998-as évben az Amerikai Filmintézet összeàllított egy listàt, amely tartalmazza a filmtörténet 100 legjobb amerikai alkotàsàt. 2007-ben, 10 év elteltével felülvizsgàltàk a gyűjteményt, ismét megvàlasztottàk a legjobbakat. Jelen film a 73. helyen àll ezen a listàban.

A film eredeti címe A Sundance kölyök és Butch Cassidy volt, azonban megfordították a sorrendet amikor Paul Newman elvállalta Butch szerepét.

William Goldman egy képregényben talált rá a történetre, és 7 évig írta, mire elkészült élete első forgatókönyve.

(Yosihiro )

A film készytőinek nem sikerült meggyőzni Bob Dylant, hogy énekelje el a filmben Burt Bacharach című dalát.

(ps)

Ez volt Sam Elliott első filmes szerepe.

(ps)

A forgatás alatt Paul Newman viszonyba keveredett egy újságírónővel, aminek következtében feleségével, Joanne Woodwarddal egy ideig külön éltek.

(ps)

Butch Cassidy szerepére Dustin Hoffman neve is szóba került.

(ps)

2007-ben az Amerikai Filmintézet ezt filmet választotta minden idők 73. legjobb filmjének.