Kaliber: A valóság ösvénye

Kaliber: A valóság ösvénye

Calibre

Két gyerekkori barát elugrik a skót felföldre vadászni a hétvégére, ám semmi sem készíti fel őket arra, ami ott történik.

(Varga_Júlia)

Rendező: Matt Palmer
Forgatókönyvíró: Matt Palmer
Ország: Egyesült Királyság
Premier: 2018 | Netflix (2018.06.30.)

2021.07.19 Interfectorem Sabnock

Egy töltény a becsületért

Egy nagyon rövid bevezető után hamar belecsapunk a lecsóba. Marcus (Jack Lowden), a fiatal férj és Vaughn (Martin McCann), a befektetési tanácsadó gyermekkori barátok. Marcus felesége hamarosan szülni fog, és Vaughn arra kéri Marcust, hogy mielőtt ap... Teljes kritika

2018.08.21 erahurka

Érdekes thriller-dráma, de valahogy nem tudott igazán elkapni. A szöveg nehezen érthető az akcentus miatt, sok volt nekem ez a skótos-íres tájszólás most. Amúgy a sztori korrekt, bár lehetett volna kicsit feszültebb.

2021.03.09 elekm90

Nagyon feszült thriller, ami egy 20 perces "bevezetőt" követően a legeslegvégéig a képernyő elé szegez. Forgatókönyv szempontjából is egész jó, maga a történet nem egy világmegváltó valami, de vannak benne kimondottan okos húzások.

(2019. 06. 13.)
Az első netflixes magyar
A Calibre, mint a jó zsánerfilmek, egyszerre ismerős és újszerű, és pont annyit módosít a bejáratott toposzokon, hogy egy kicsit meg tudjon lepni, merre kanyarodik legközelebb. Több

(2019. 06. 06.)
Klisésztori újragondolva
Értékelés: 70 pont a 100-ból. Az elvarratlan és értelmetlen szál, és a logikai bukfenc sokat vont le az értékéből, de ezektől eltekintve ez egy igenis minőségi thriller. Több