Kaliber: A valóság ösvénye (2018)

Calibre

Sabnock Sanatory   2021. 07. 19.

Egy töltény a becsületért

Egy nagyon rövid bevezető után hamar belecsapunk a lecsóba. Marcus (Jack Lowden), a fiatal férj és Vaughn (Martin McCann), a befektetési tanácsadó gyermekkori barátok. Marcus felesége hamarosan szülni fog, és Vaughn arra kéri Marcust, hogy mielőtt ap... teljes kritika»

elekm90   2021. 03. 09.

Nagyon feszült thriller, ami egy 20 perces "bevezetőt" követően a legeslegvégéig a képernyő elé szegez. Forgatókönyv szempontjából is egész jó, maga a történet nem egy világmegváltó valami, de vannak benne kimondottan okos húzások.

erahurka   2018. 08. 21.

Érdekes thriller-dráma, de valahogy nem tudott igazán elkapni. A szöveg nehezen érthető az akcentus miatt, sok volt nekem ez a skótos-íres tájszólás most. Amúgy a sztori korrekt, bár lehetett volna kicsit feszültebb.

A Calibre, mint a jó zsánerfilmek, egyszerre ismerős és újszerű, és pont annyit módosít a bejáratott toposzokon, hogy egy kicsit meg tudjon lepni, merre kanyarodik legközelebb. több»

Értékelés: 70 pont a 100-ból. Az elvarratlan és értelmetlen szál, és a logikai bukfenc sokat vont le az értékéből, de ezektől eltekintve ez egy igenis minőségi thriller. több»