Churchill

1944, június. A szövetséges erők fordulópont előtt állnak: egy hatalmas hadsereg parancsra vár Nagy-Britannia déli partajinál, hogy megkedhessék támadásukat, és visszafoglalják Európát a náci megszállóktól. Csak egyetlen ember áll az útjukban: Winston Chruchill, aki retteg attól, hogy újra abba a… Több

Forgatókönyvíró: Alex von Tunzelmann
Ország: Egyesült Királyság
Premier: 2017.04.25.

2019.12.08 szksz

Jó, de mégis hiány érzetem van

A film alapjában nem rossz, de mégsem tudtam átlagosnál jobb osztályzatot adni. Valahogy a film nézése közben végig azt éreztem, hogy kissé a felszínen ragad, csak a közismert tényeket mutatja be. Ez a nagy művészi alkotáshoz kevés.

2018.01.17 römer

Nagyszerű film, kitűnő színészekkel. Korrekt és fair történelemszemlélettel. A legnagyobb brit politikus, felelősségérzettel és mások iránt érzett tisztelettel.

2017-ben két Winston Churchill életén alapuló filmet is bemutatnak. A Churchillen mellett a másik a A legsötétebb óra címet viseli Gary Oldmannel a főszerepben. Szerző: hp

A Churchill forgatása 2016. májusában kezdődött meg. A stáb egyebek mellett Edinburhg-ben és Glasgow-ban is készített felvételeket. Szerző: hp

Eredetileg Stanley Tucci alakította volna Dwight D. Eisenhowert, de a szerepet végül John Slattery kapta meg. Szerző: hp

Az eredeti tervek szerint Brian Welsh rendezte volna a filmet, azonban visszalépése után Jonathan Teplitzky foglalhatta el a direktori széket. Szerző: hp