A hölgyfodrász

Ország: Franciaország
Premier: 1952.05.09.

2019.01.03 Yosihiro

Fodrász

Igazi Francia film. Föszerepben a szerelem. Bár a film témája igazából egy birkanyírótól indul és végül egy éremmel kitüntetett polgár lesz melynek a végén teljesedik ki a szerelme ettöl függetlenül a vígjáték humor íze megvan a történetnek. Fernandel remek alakítása is kell ehhez amely jól mutatja színészi képességeit. A történet egy kis Francia faluból indul majd egészen Párizsig vezet az út. "fodrászunk" mint birkanyíró és "állat Fodrász" hírében köztiszteletnek örvend. Álma, hogy Párizsban fodrászüzlete legyen. Plusz a vidéki kedvesét is magával viszi akivel össze is házasodik. Rövid idön belül sikert ér el és saját lakást is sikerül vennie, de hösünk mohó és többet akar. Sikerül egy gazdag hölgy szeretöjévé válni amit igazából a filmben nagyon lazán kezel. Ennek útján egyre nívósabb ügyfélkörre tesz szert és végül Párizs legkeresetebb nöifodrásza lessz. Mikor már mindent elér egy ujabb "kis szerelem" érinti meg szívét föhösünknek de a végén kiderül, hogy a korkülömbség igen is számít. Remek vígjáték és remek kikapcsoldás mindenki számára. Csak ajánlani tudom Üdv Yosi

Fernandel igazi neve : Fernand Joseph Désiré Contandin többek közt színész de volt rendezö és zeneszerzö is !!!Szerző: Yosihiro