Columbo (1971-2003)

Columbo

Gauss   2021. 09. 06.

Zseniális sorozat

40-50 éves filmsorozat, és a mai napig abszolút nézhető, bármikor, amikor megy, leülök, és simán végignézem. Nagyon igényesen megalkotott munka, szép helyeken is játszódik. Peter Falk elképesztően jó alakít. 10/10

mamiéstöti2   2017. 05. 07.

Minden részt számtalanszor láttam már, de nem lehet megunni. Sok érdekes rész van benne, melynek csavaros megoldására csak Columbo lehet képes a világon.

indingo   2017. 10. 25.

Gyerekkoromtól kezdve nagyon kedvelem a Columbo filmeket. MA már ritkábban nézek meg egy-egy részt, de akkoriban volt egy varázsa, holott a részek ugyanarra a sablonra épültek.

Yosihiro   2017. 12. 13.

Felejthetetlen alakítás minden részben és a végén még Columbo feleségéről is megtudhatunk infókat. Remek bűnügyi sorozat.

babsy88   2015. 01. 23.

Az összes részt láttam, de újra és újra megnézem, mert nem lehet megunni. Sokat tanulhat belőle az ember, mert Columbo egy igen intelligens ember. Nem kell egyből a falnak rohanni, mindent ki lehet nyomozni, és mindenkit csapdába lehet csalni, hogy b... több»

Deku   2017. 08. 21.

Gyerekkoromban volt, hogy láttam ezt a sorozatot, szerencsére nem sok részt mert nagyon fárasztó. Az pedig, hogy elsütik állandó jelleggel ezt a "Csak még egy kérdést" nagyon gyenge.

Gigi   2017. 01. 03.

Kötelező sorozat! Gyerekként is imádtam, és azon kevés sorozatok egyike, amit érdemes felnőttként is visszanézni. Columbo egyszerűen utánozhatatlan karakter!

2014-ben az V. kerületi Falk Miksa utcában szobrot állítottak Peter Falk tiszteletére. A szobor mellékalakja Columbo hadnagy basset hound fajtájú kutyája. Az az állítás, hogy Peter Falk dédapja Falk Miksa (1828-1908) volt "nem bizonyítható, sőt erősen kérdéses."

(Berto49)

A teljes sorozatot az USA területén forgatták le.

(Mavil)

A sorozat egy epizódját Steven Spielberg is rendezte.

(Mavil)

Peter Falk igazi felesége, Shera Danese 6 epizódban is szerepelt.

(Mavil)

Colombo autója egy 1959-es Peugeot 403.