Columbo

Columbo

2022.12.18 Reitman

Zseniális, de...

Ez nem egy sorozat, hanem sokkal inkább a mccarthyzmus alatt feketelistázott filmesek egyetlen lehetősége, hogy dolgozhassanak, persze ez változott, de gondolom, azt a propagandát azért el kellet fogadniuk, hogy "a rendőrség jó", és persze egy érdekesség, hogy Columbo családtagjainak és kollégáinak a nevei azonosak a sorozat szponzoraival ("A sogorom Ralph"-ot akar "Tesco-bá"-nak is lehetne fordítani). És az is, hogy ez Los Angeles város reklámfilmje. Érdekes, hogy egy-egy évszak mennyire más. Az első persze klasszikus, és voltak még jobbak, de néhány rész kimondottan átlagon aluli (pl. Ölni mar nincs idő). Peter Falk zseniális, talán messze a sorozat legjobb színésze (Donald Pleasence mellet), a többi színész általában messze alattuk van (főleg az akkori más sorozatok és filmek hősei stb.), de meglepően beleillenek a szerepükbe. Igaz, gyakran jobb lenne, ha az áldozat és a gyilkos szerepet cserélnének, mert a rosszabbik színészt kell néznünk. Realizmust nem kell elvárni.

2022.06.27 JRD

Sokat gondolkodtam azon, hogy miért is lettem akkora nagy rajongója a jó krimiknek már egészen fiatalon. Észjárás, titkok kibogozása, feszültség, rejtély mind-mind felvillanyozott, és felvillanyoz mind a mai napig. És bizony talán ezért örök nagy ke... Több

2017.05.07 mamiéstöti2

Minden részt számtalanszor láttam már, de nem lehet megunni. Sok érdekes rész van benne, melynek csavaros megoldására csak Columbo lehet képes a világon.

2017.12.13 Yosihiro

Felejthetetlen alakítás minden részben és a végén még Columbo feleségéről is megtudhatunk infókat. Remek bűnügyi sorozat.

Az összes része megvan,és szinte mindíg megnyugtat,ha megnézek egy-egy részt... Zseniális színész,és a magyar szinkronhang,Szabó Gyula révén mintha összegyúrták volna....teljesen elhiszem,hogy Peter Falk beszél....magyarul !!! Kötelező !!!

2022.02.19 Ildikó Bacskai

Columbo (1971)

Igazi kultfilm (sorozat), egy generáció nőtt fel Peter Falk megismételhetetlen nyomozói alakításán. A sorozat részei 40 évvel később is igazán jó szórakozást nyújtanak, szinte minden alkalommal végig fenntartja a rendezés a feszültséget. Időről időre szedjük elő a Columbo részeit nosztalgiázásból.

2017.10.25 indingo

Gyerekkoromtól kezdve nagyon kedvelem a Columbo filmeket. MA már ritkábban nézek meg egy-egy részt, de akkoriban volt egy varázsa, holott a részek ugyanarra a sablonra épültek.

2015.01.23 babsy88

Az összes részt láttam, de újra és újra megnézem, mert nem lehet megunni. Sokat tanulhat belőle az ember, mert Columbo egy igen intelligens ember. Nem kell egyből a falnak rohanni, mindent ki lehet nyomozni, és mindenkit csapdába lehet csalni, hogy b... Több

2017.01.03 Gigi

Kötelező sorozat! Gyerekként is imádtam, és azon kevés sorozatok egyike, amit érdemes felnőttként is visszanézni. Columbo egyszerűen utánozhatatlan karakter!

2017.08.21 Deku

Gyerekkoromban volt, hogy láttam ezt a sorozatot, szerencsére nem sok részt mert nagyon fárasztó. Az pedig, hogy elsütik állandó jelleggel ezt a "Csak még egy kérdést" nagyon gyenge.

2019.08.25 Ms. Akárki

Karakteres nyomozó. Izgalmas volt nézni ahogy a nézők számára már ismert bűncselekményt felgöngyölíti. Az eleje mindig egy kicsit unalmasan indul de ez már megszokott ebben a nyomozós stílusú sorozatoknál. A kutyáját imádom.

2021.09.06 Gauss

Zseniális sorozat

40-50 éves filmsorozat, és a mai napig abszolút nézhető, bármikor, amikor megy, leülök, és simán végignézem. Nagyon igényesen megalkotott munka, szép helyeken is játszódik. Peter Falk elképesztően jó alakít. 10/10

2022.11.15 m.kaladze

A Columbo sorozatnak a sajátossága – a karakter szokásain, ruháján kívül (plusz kocsi, nem látott feleség, kutya) – az, hogy leszámítva egy-két részt mindjárt az epizódok elején mutatja be nekünk a gyilkost, és hogy miként követte el tettét. Aki nyom... Több

2016.01.25 juhasz-david93

A legnagyobb...Már rég elterveztem, hogy elkezdek nézni valami sorozatot, de ehelyett mindig inkább a már ezerszer látott Columbo-epizódokat nézem meg. Zseniális látni, ahogy a kevés nyomból rendre eljut a gyilkosig.