Damsel

kuba.pal   2020. 09. 23.

Szokatlan egy westernfilm, ezért bele kell rázódni, hogy átdolgonjuk, mit is nézünk pontosan - de megéri.

Nomacool   2020. 05. 20.

Semmilyen westernes nincs benne a helyszínen és a ruhákon kívül, így arra nem szabad várni, hogy egy igazi westernfilmet kapunk - de hogy pontosan milyen film is ez, arra meg nehéz megtalálni a pontos szavakat. Klasszikusan zavarba ejtő film, amit lehet nagyon jónak és nagyon rossznak us tartani.

Roman   2015. 11. 02.

Vannak benne remek színészek, lenne hozzá egy egész kerek történet, aztán valahogy mégsincs benne elég puskapor. A szokatlanul szórakoztató jelenetek ellenére, amik sajnos nem túl sűrűn fordulnak elő, valahogy az egész film egy nagy, kihagyott ziccer.

David Zellner
Robert Forster
Robert Pattinson

A film összbevétele 305 136 dollár volt (imdb.com).

Robert Pattinson először visszautasította a szerepet, bár nagyon tetszett neki a forgatókönyv. Azt hitte, hogy egy ilyen nehezen kategorizálható filmet nem fognak majd finanszírozni. Pár héttel később viszont látta a Kumiko, a kincsvadász című filmet, és annyira tetszett neki, hogy felhívta az ügyökét, kik rendezték - és ekkor derült ki számára, hogy az alkotók ugyanazok, akiknek a forgatókönyvét nemrég olvasta.

(Varga_Júlia )

Mi Wasikowska és Robert Pattinson már játszott volna együtt egy westernben, a 2016-os Megtorlásban, ám mind a ketten kihullottak az utolsó rostán

(Varga_Júlia )

Joe BIllingiere és Brad Prather emléknének ajánlották a filmet.