David Copperfield rendkívüli élete

The Personal History of David Copperfield

A film összbevétele 14 100 396 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 3 899 265 forintot termelt. A hazai mozik összesen 1 533 370 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Ez Tilda Swinton és Benedict Wong második közös filmje a Doctor Strange után. Szerző: hp

A film egyik jelenete az angliai Suffolkban található Angel Hotelben játszódik, ahol maga Charles Dickens is megszállt. Szerző: hp

A film Charles Dickens David Copperfield című regényének adaptációja. Szerző: hp

A film forgatása 2018 júniusában kezdődött meg Norfolkban és Suffolkban. A munkálatok 2018 augusztusában értek véget. Szerző: hp

Európában először 2019. október 2-án láthatta a közönség a produkciót a 63. BFI Londoni Filmfesztivál nyitófilmjeként. Szerző: hp

A David Copperfield rendkívüli élete világpremierje 2019. szeptember 5-én volt a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon. Szerző: hp

A film összbevételei 2020 szeptemberéig meghaladták a 11,6 millió dollárt. Szerző: hp

A David Copperfield rendkívüli életét 11 kategóriában jelölték a Brit Független Filmdíjakon. A film végül öt kategóriában bizonyult a legjobbnak: legjobb férfi mellékszereplő (Hugh Laurie), legjobb forgatókönyv, legjobb casting, legjobb jelmez, legjobb látvány. Szerző: hp

Hugh Laurie a Brit Független Filmdíjakon elnyerte a legjobb férfi mellékszereplő díját. Szerző: hp

A David Copperfield rendkívüli élete rendkívül pozitív kritikai fogadtatásban részesült. A film 202 szemlézett cikket követően jelenleg 93 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon (2020. szeptember).Szerző: hp