David Copperfield rendkívüli élete (2019)

The Personal History of David Copperfield

laci   2020. 09. 17.

Végig mosollyal az arcomon ülve néztem meg a filmet. Sugárzik belőle valami, amitől az ember egyszerűen jól érzi magát. Ebben benne lehet Dickes varázsa, a remek szereplőgárda, a jó rendezés, és egyszerűen az egész film nagyon egyben van. Azt hiszem,... több»

CSaba   2020. 08. 20.

Ritkán áll össze ilyen erős színészgárda, öröm volt nézni a játékukat. Dev Patel személyes kedvencem, ezúttal sem okozott csalódást. Armando Iannucci remek filmet rakott össze, egyszerűen nem lehet nem szeretni. Tessék megnézni! :)

bajczar.fm   2020. 07. 30.

Unalmas, vontatott, lassú, ezt a filmet az alakítások és a kosztümök nem tudják megmenteni.

Béla   2020. 06. 14.

Az jól látszódott a filmből, hogy a színészek élvezték és örömmel dolgoztak rajta, és ettől van egy kellemes atmoszférája, csak hát ha nem nézegettem volna negyed óránként a telefonomat, hogy meddig tart még, és mikor lesz már végre valami tempója is... több»

SztarkTóni   2017. 12. 08.

Viszonylag erős értékeléseket kapott a film, de nem igazán értem, hogy miért. Az oké, hogy jók a színészek és tényleg kihozzák a maximumot magukból, de nélkülük tényleg nem sokat érne ez a mozi, aminek a legnagyobb baja, hogy rettenetesen unalmas.

Rosalind Eleazar
Dev Patel

Ez Tilda Swinton és Benedict Wong második közös filmje a Doctor Strange után.

A film egyik jelenete az angliai Suffolkban található Angel Hotelben játszódik, ahol maga Charles Dickens is megszállt.

A film Charles Dickens David Copperfield című regényének adaptációja.

A film forgatása 2018 júniusában kezdődött meg Norfolkban és Suffolkban. A munkálatok 2018 augusztusában értek véget.

Európában először 2019. október 2-án láthatta a közönség a produkciót a 63. BFI Londoni Filmfesztivál nyitófilmjeként.

A David Copperfield rendkívüli élete világpremierje 2019. szeptember 5-én volt a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon.

A film összbevételei 2020 szeptemberéig meghaladták a 11,6 millió dollárt.

A David Copperfield rendkívüli életét 11 kategóriában jelölték a Brit Független Filmdíjakon. A film végül öt kategóriában bizonyult a legjobbnak: legjobb férfi mellékszereplő (Hugh Laurie), legjobb forgatókönyv, legjobb casting, legjobb jelmez, legjobb látvány.

Hugh Laurie a Brit Független Filmdíjakon elnyerte a legjobb férfi mellékszereplő díját.

A David Copperfield rendkívüli élete rendkívül pozitív kritikai fogadtatásban részesült. A film 202 szemlézett cikket követően jelenleg 93 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon (2020. szeptember).