David Copperfield rendkívüli élete

David Copperfield rendkívüli élete

The Personal History of David Copperfield

Rosalind Eleazar
Dev Patel

David Copperfield izgalmas és kalandos élete a címszereplő tolmácsolásában. David idilli életet él, egy napon meglátogatja dajkája, Peggoty (Daisy May Cooper) családját yarmouthi hajóházukban. Amikor visszatér, fiatal és özvegy édesanyja, Clara (Morfydd Clark) már férjhez ment a kegyetlen… Több

Forgatókönyvíró: Simon Blackwell, Armando Iannucci
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2021.05.13.
Forgalmazó: Vertigo

2023.07.08 Ahoj poplacsek

Félúton elvesztett a film

Dev Patelt szeretem, Tilda Swintont szeretem, egyenként is el tudnak vinni a hátukon egy komplett filmet. Itt nem tették, legalábbis számomra. Olyan mérhetetlen mély közömbösségbe fulladtam film közben, hogy azon vettem észre magam, hogy elővettem a laptopomat, és hírportálokat nézegetek meg valakivel messengerezgetek. Az ittenin kívül még az IMDb és a port.hu filmadatlapokat szoktam megnézni, de a véleményeket többnyire csak utólag olvasom. Úgy vettem észre, hogy mások is tömegesen zuhantak a filmtől unalomba, úgyhogy őszintén irigylem azokat, akik úgy érezték, hogy egyben van és egy jó rendezésű jó filmet láttak. Én hiába laptopoztam, a kétharmada körül így is leállítottam, pedig ami odáig elmegy, azt már hagyni szoktam végig lemenni.

2017.12.08 SztarkTóni

Viszonylag erős értékeléseket kapott a film, de nem igazán értem, hogy miért. Az oké, hogy jók a színészek és tényleg kihozzák a maximumot magukból, de nélkülük tényleg nem sokat érne ez a mozi, aminek a legnagyobb baja, hogy rettenetesen unalmas.

2020.09.17 laci

Végig mosollyal az arcomon ülve néztem meg a filmet. Sugárzik belőle valami, amitől az ember egyszerűen jól érzi magát. Ebben benne lehet Dickes varázsa, a remek szereplőgárda, a jó rendezés, és egyszerűen az egész film nagyon egyben van. Azt hiszem,... Több

2020.08.20 CSaba

Ritkán áll össze ilyen erős színészgárda, öröm volt nézni a játékukat. Dev Patel személyes kedvencem, ezúttal sem okozott csalódást. Armando Iannucci remek filmet rakott össze, egyszerűen nem lehet nem szeretni. Tessék megnézni! :)

2020.07.30 bajczar.fm

Unalmas, vontatott, lassú, ezt a filmet az alakítások és a kosztümök nem tudják megmenteni.

A film összbevétele 14 100 396 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 3 899 265 forintot termelt. A hazai mozik összesen 1 533 370 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Ez Tilda Swinton és Benedict Wong második közös filmje a Doctor Strange után. Szerző: hp

A film egyik jelenete az angliai Suffolkban található Angel Hotelben játszódik, ahol maga Charles Dickens is megszállt. Szerző: hp

A film Charles Dickens David Copperfield című regényének adaptációja. Szerző: hp

A film forgatása 2018 júniusában kezdődött meg Norfolkban és Suffolkban. A munkálatok 2018 augusztusában értek véget. Szerző: hp

(2021. 03. 11.)
A viktoriánus kor naposabb oldala
A David Copperfield rendkívüli élete egyéni hangvételéből, nézőnek szóló kikacsintásaiból, humorából és kreatív megoldásaiból adódóan olyan üdítő színfolt a Dickens klasszikusából készült adaptációk sorában, mely úgy képes a történet friss és modern megközelítését nyújtani, hogy közben a klasszikus szöveg mondanivalójához is hű tud maradni.... Több

Értékelés: 5.5/10
(2021. 05. 13.)
A többnyire tartalmatlan vibrálás teljesen elnyomja a film olyan finomságait, amikor az emlékek képlékenységéből vagy a képzelet teremtő erejéből igyekszik átadni valamit – azokban a pillanatokban tud a szemünk és fülünk helyett a szívünkre is hatni a film. Több
Válás
2016