Kilakoltatás

Richárd végrehajtóként vállal munkát, fiatal tanoncként első feladata egy idős hölgy kilakoltatása a Zrínyi utca egyik kertes házából. Ilona néni azonban ragaszkodik az otthonához, esze ágában sincs feladni szeretett házát, így felveszi a harcot a hatóságokkal és Richárddal szemben. A helyínen… Több

Forgatókönyvíró: Fazekas Máté (I)
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2022.03.17. | Netflix (2022.09.01.) | Filmio (2022.12.01.)
Forgalmazó: Budapest Film

Egger Géza

2023.02.08 Dorkateo

Gondolom a dráma-vígjáték műfaji besorolás a tragikomédia műfajt akarja jelenteni. Mert humor az nincs, csak tragédia, s bár a történet valóban humoros pillanatokat is rejt, nevetni mégsem lehet, szabad, kéne. Mindenkinek látnia kellene ezt a filmet,... Több

2022.08.03 Klauka89

Tipikus "Na ebből mi lesz?" film

Aki szerint ez a film szórakoztató és nevetni tud a reakciókon, az gyorsan szégyellje el magát. A mondanivaló a végletekig szomorú… Ki tud mosolyogni azon, hogy egy idős nyugdíjas nénike próbálja menteni a házát, az életét és az emlékeit? Aki annyira naiv és jóhiszemű, hogy még azt sem veszi észre, hogy a saját fiacskája felültette... És ami még ennél is rosszabb, az a vége, ahogy a fiatal pár saját lakáshoz jut, és ahogyan tervezgetnek, más kárán. A színészi gárda egyenesen siralmas. Nehéz volt nézni, mert az elején nem történt semmi, és rendkívüli módon untatott. Csak azért néztem végig, mert kíváncsi voltam, mi lesz ebből.

2022.04.08 Gábor390920

A közel másfél órás játékidőben egy helyen vagyunk: a háznál, ahol egy kilakoltatás folyik. Vagyis csak folyna, ha az idős hölgy a házban hagyná, hogy kilakoltatnák onnan. Az első kilakoltatását végző férfi mindent megtesz annak érdekében, hogy jól ... Több

2022.07.18 SzupiMester

Nem sok köze van a valósághoz ennek az alakításnak. Részemről szar poén, amit csinálnak. Nem tudom ki nevetett ezen.

2022.03.18 spyro74

Jó film, szórakoztató és a színészek, illetve a rendezés is nagyon jó.

A film 7 654 935 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 4 923 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film cseleményét valós események ihlették.Szerző: csd

A Kilakoltatás Fazekas Máté első nagyjátékfilmes rendezése.Szerző: csd

A Kilakoltatás cselekménye valós eseményeken alapul.Szerző: csd

A film a 17. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál versenyprogramjában debütált.Szerző: csd

(2022. 03. 19.)
A kelet-európai lét diszkrét bája
A Kilakoltatás azonban nem a világ megváltására törekszik: Az unokához hasonlóan egy szórakoztató, kevesebb mint másfél órás őrületet ígér, mely ugyan a vége felé túlzottan modorossá válik, mégis nagyon megéri a mozijegy árát. Több

(2022. 03. 25.)
Kiskapu a szabálytengerben
És valószínűleg ugyanezen limitáltsága, visszafogottsága okán is nehéz eladnia magát a Kilakoltatásnak (és a producereknek is), hiszen mentes az instant klasszikus szövegektől, a legendás, vagy szívünkbe lopózó figuráktól és a figyelemre méltó jelenetektől. Több

Értékelés: 6.5/10
(2022. 03. 19.)
A Kilakoltatás „tök jó, de lehetne jobb is” film, ám olyan, amely kifejezetten pozitív szájízt hagy maga után, mert percről percre egyre csak jobb lesz, és a végére jut el igazán drámai mélységekbe, ahol semmi sem fekete-fehér, de minden nagyon emberi. Több