A róka

A róka

Der Fuchs

Az 1920-as évek közepén az osztrák Streitberger család a legkisebb fiát, Franzot (Simon Morzé) egy nagygazda mellé adja. Neki kemény munkával kell eltartania őket a nagygazda birtokán.
Amikor azonban nagykorúvá válik, úgy dönt, hogy elég volt, és kilép. Még ennyi év után is dühös és… Több

Forgatókönyvíró: Adrian Goiginger
Ország: Ausztria, Németország
Premier (HU): 2024.03.07.
Forgalmazó: JUNO11 Pictures

2024.03.08 Zsolt

Nagyon érzéki film, amely szerintem egyszerűen bekúszik az ember bőre alá, hogy utána még hosszasan el tudjon rágódni rajta. Még biztos, hogy újra megfogom nézni.

2024.03.07 petyipetyi

Egyszerre hátborzongató és felemelő alkotás, amely egy mérhetetlenül fontos témát jár körbe, és amelyről, szerintem nem beszélünk eleget.

A film 3 935 090 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 1 922 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A végső változatból kivágtak egy alternatív történetszálat, amelyben Franz ökölharcba keveredik Dillingerrel.Szerző: csd

Adriane Gradziel egy hetet töltött egyedül egy nyaralóban, hogy felkészüljön Marie szerepére.Szerző: csd

Egy eredeti Zündapp márkájú motorkerékpár, amely megmenekült a Barbarossa hadműveletet alatt, a forgatás során megsemmisült.Szerző: csd

Simon Morzé 4 hónapig élt egy pinzgauer családnál, hogy megismerje a régió hagyományait és nyelvjárását, ez idő alatt maga is dolgozott és a templomba is ellátogatott.Szerző: csd