Narvik (2022)

Kampen om Narvik - Hitlers første nederlag

József-Lendvai   2023. 01. 29.

Nincs eltúlozva egyik oldal sem, nincsenek benne a gyökér hollywoodi klisék, és még az átlagos háborús filmekhez képest kevesebb akciójelenet sem zavart, mert a melléksztori is egész jó lett.

szemtelen   2023. 01. 23.

Katonadolog

II. világháborús katonai, valós történetet ígér a beharangozó, ami csak árnyaltan valósul meg. Ez sokkal inkább egy családi dráma háborús háttérrel. Aki történelmi hitelességet, csatajeleneteket vár a filmtől, biztosan csalódni fog, aki pedig szereti az érzelmi szálakkal átszőtt háborús történeteket, annak tetszeni fog. A kis település a kiemelkedő fontosságú vasútvonala miatt keveredik célpontba a háború idején, az alkotók pedig egy egy katona és a családjának személyes küzdelmén keresztül terelik figyelmünket más irányba. Háborús konzekvenciák helyett erkölcsi kérdéseket feszeget a film. Biztos rendezés, gyönyörű norvég tájak és az átlag alatti karakterábrázolások mellett is leköti a nézőt, figyelemre méltó alkotás.

Dorkateo   2023. 01. 25.

A norvégok egyetlen csatája a film témája – milyen szerencsések, hogy „csak” ennyit kellett átélniük. A történet mégis teljesen alkalmas arra, hogy érzékeltesse, hogyan veszítjük el az irányítást az életünk felett. Háborúban nem lehet jól dönteni, me... több»

DóRi   2023. 01. 23.

Szépen elmesélt történet, igazán megfogott, remek alakításokkal és gyönyörű helyszínekkel. Megéri megnézni, csak ajánlani tudom.