83% 68 szavazat

FILMINFÓ

Tartalom 1
Tartalom 2
Hivatalos tartalom

Rudolf Höss, Auschwitz parancsnoka feleségével, Hedwiggel együtt megpróbál ideális életet teremteni családjuk számára a koncentrációs tábor közelében lévő rezidencián.
A Martin Amis brit író 2014-es regényéből adaptált film a 76. cannes-i filmfesztiválon mutatkozott be. A film elnyerte a… Több

Zene: Mica Levi
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Lengyelország
Premier (HU): 2024.02.15.
Forgalmazó: ADS Service

Hol nézheted

Christian Friedel
Sandra Hüller

2024.02.24 erahurka

Amikor az ember ilyen környezetben él, az akkor is mérgezi, ha nem látja közvetlenül mi történik. Szerintem ez nem is kifejezetten holokauszt-film, simán aktuális ma is. Valamivel keményebb hangulatot vártam, meg fura volt hogy a második felében bon... Több

2024.02.17 Csaba

Nem kérdés, hogy alaposan fel kell készülni lelkileg erre a filmre. Nagyon megviseli az embert, ugyanakkor nagyon mély nyomot is hagy maga után.

2024.02.19 Maki

Rettenetesen megrázó film, nem olyan, mint a többi alkotás ebben a témában, valami egészen újat és félelmeteset mutat. Még mindig a hatásas alatt vagyok.

Az Érdekvédelmi terület 2023-ban megkapta a Los Angeles-i Filmkritikusok Szövetségének díját legjobb film, a legjobb rendezés és legjobb zene kategóriában.Szerző: csd

#1

Az Egyesült Királyság hivatalos pályázata a 'Legjobb nemzetközi játékfilm' kategóriában a 96. Oscar-díjra 2024-ben.Szerző: csd

#2

Ez Jonathan Glazer rendező első nem angol nyelvű filmje.Szerző: csd

#3

Jonathan Glazer rendező akár öt fix kamerát is használt a házban és a kertben, látható stáb nélkül, hogy számos jelenetet rögzítsen, így a színészek nem tudták, hogy közeli vagy tágított felvételen veszik-e fel őket.Szerző: csd

#4

Martin Amis, az alapregény szerzője 2023. május 19-én halt meg, ugyanazon a napon, amikor a film világpremierjét tartották a cannes-i filmfesztiválon.Szerző: csd

#5