Két nap, egy éjszaka

Deux jours, une nuit

2022.01.17 elekm90

Egy nőnek van egy hétvégéje, hogy meggyőzze közvetlen kollegáit, hogy mondjanak le az éves bónuszukról, hogy cserébe ő megtarthassa munkáját. Ez érdekesen hangzik, de számomra hamar önismétlővé vált, hiába volt szokásosan jó benne Cotillard. Így nálam csak egy oké film.

2021.03.29 jakedave

a nap véleménye

Marion Cotillard a munkájáért küzd

A Dardenne-fivérek újfent egy munkával (jelen esetben annak hiányával) foglalkozó történetet mutatnak be Két nap, egy éjszaka című alkotásukban. Mi történik akkor, amikor az ember csak önmagára számíthat? Hogyan tud az ember talpra állni, mikor már a... Teljes kritika

2018.02.12 indingo

Lassú és értelmetlen. Értem a célt, de a megvalósítás nem tetszett, nem tudtam átérezni a feszültséget. A dolgozókkal szavaztatják meg, hogy ki maradjon vagy menjen.

2016.12.12 Berto49

Megrendítő dráma a hétköznapokból, ahogy az a Dardenne testvérektől várható. A történet rém egyszerű, de ha belegondolunk a szereplők életébe, a döntés a sorsukat lényegesen meghatározza. Az eldöntendő kérdés: létszámleépítés miatt akarják elbocsát... Több

2018.08.15 Szilonka

Pont ami másoknak tetszett a filmben az életszagúság, nálam az hiányzott.

2018.04.18 TomÁcs

Az tényleg borzalmas, ha az ember egyik pillanatról a másikra elveszíti az állását és kilátástalan helyzetbe kerül. Ezt csak az értheti meg, aki már járt hasonló cipőben.

2018.03.31 Zsceeeka

Imádtam ezt a drámát. Körülbelül 3 napig még a hatása alatt voltam, olyan finom aspektusokkal operált és olyan életszagú volt, mint kevés film manapság. 5csillagos

2016.07.07 online91

Ez az első Dardenne testvéres film, amit láttam, és úgy érzem, hogy fel kell fedeznem a többi filmjüket is. Ez egy lassú, ámbár nagyon ütős film. Valakinek lehet monotonnak tűnhet, én inkább reálisnak mondanám.

2015.02.23 Toto Paradiso

Ide év csalódása!Elsőre még elment de utólag alakul ki igazán a vélemény.határozottan zavart a fejemben az élmény, ki is űztem egy jobb filmmel. Csalódás mert egy olyan film aminek a főszerepét Oscarra jelölik, valamit tudhat. Hát elmondom mit tud, é... Több

2015.02.10 chacky

Szerintem remek film, különösen Cotillard alakítása teszi felejthetetlenné és kiemelkedővé a filmet. Egy anya megpróbáltatásait mutatja be, igazából egy olyan szituációt, ami bárkivel bármikor megtörténhet. Lassú film, így türelem kell hozzá, de érdemes lehet megnézni, én ajánlom. 8/10

2015.03.01 molzol84

E film, ez színészet, ez minőség, ezt kellene népszerüsíteni, nem a hollywood-i maszlagokat. Kár, hogy nem ismerik többen Marion Cottilard színésznőt, mert tényleg jó.

2015.01.23 mozimániás1992

Érdekesnek nem mondanám, inkább amolyan "egyszer megnézem, mert miért is ne".

2015.01.26 KG

Nekem unalmas művészfilm, semmi érdekes

2015.03.18 Nina73

Csalódás, rossz rendezés, unalmas, hosszú, semmi izgalom. Tudom ez nem egy akció film hanem dráma de annak inkább tragikomédia. Mire az Oscar jelölés? Nem értem.