Petra von Kant keserű könnyei (1972)

Die bitteren Tränen der Petra von Kant

Bernie   2018. 07. 27.

Hát, nekem egy kissé elrugaszkodott volt ez az egész, de azért voltak érdekes részek. Alapból élveztem, hogy egy kissé kaotikus a cselekmény, meg a képi világa is egészen lenyűgözött.

A pozitív főhős, Petra von Kant otthona a helyszín.

A film alapja egy színdarab, amely szintén Rainer Werner Fassbinder nevéhez fűződik.

Fassbinder a rendező is megjelenik egy cameoszerepben, egy újságcikkben tűnik fel, mely Petra és Karin divatbemutatójáról íródott.

A film egyetlen helyszínen játszódik, egynemű szereplők párbeszédére épül. Bár a film cselekménytelen, de érzelmi viharoktól nem mentes.

A film alapjául szolgáló színdarabot 1971-ben Frankfurtban mutatták be.

A film alcíme: Egy kóreset, kórtörténet (Krankheitsfall).

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.

Ezt a filmetPetra von Kant keserű könnyei címmel mutatták be Magyarországon.