Utazás apánkkal

Utazás apánkkal

Die Reise mit Vater

A történet 1968-ban játszódik, amikor egy német-romániai család útnak indul Arad városából a Német Demokratikus köztársaságba.

(ps)

Forgatókönyvíró: Anca Miruna Lazarescu
Ország: Németország, Svédország, Magyarország, Románia
Premier (HU): 2017.01.19.

2021.05.05 Crystaldeer

Időpocsékolás

Számomra ez a film olyan unalmas és vontatott volt, hogy eljutottam körülbelül a feléig, aztán ki is kapcsoltam. Maga a film témája érdekes lehetett volna, de semmi kiemelkedőt nem tudnék belőle megjegyezni.

2017.01.19 ZiggityZag

Érdekes volt a film hangulata. A történethez sokat hozzá tesz ha tudjuk, hogy a rendezőnő saját apja történetét dolgozza fel. A forgatókönyv dicséretet érdemel, de sajnos a kelleténél kevesebb betekintést kaupunk a főszereplők lelkébe. Persze vannak ... Több

2017.01.19 valery

A minap láttam a moziban és nekem csalódás volt a film, mert elmaradtak az igazán jó poénok és jelenetek. Elcsépeltek a párbeszédek, a színészek alulteljesítenek, nincsenek felejthetetlen részek és a befejezése is csapnivaló . Nem érdemes megnézni.

2016.10.29 varjú

Helyenként vidám, helyenként szomorú utalások 1968 nyarára, és a három férfi közös útiélményeire építkezve. Személyes és mégis történelmi lélegzetvételű, szórakoztató film.

2017.01.20 spidey

A történet fantasztikus és a forgatókönyv is. Sajnos ez a film további részeiről nem mondható el. A színészek nem tudják átadni a karakterek lelki világát. Habár a történt valóságon alapszik, mégis sokszor nem éreztem korhűnek. Amit még pozitívumként... Több

A részben magyar származású Anca Miruna Lăzărescu első nagyjátékfilmjével saját családja történetét vitte vászonra.Szerző: BéBé

Anca Miruna Lăzărescu magyar–román–német koprodukciója Miskolcon elnyerte az Art Mozik Nemzetközi Szövetsége zsűrijének díját.Szerző: BéBé

A Cinefest versenyprogramjában láthatta először a magyar közönség.Szerző: BéBé

(2017. 01. 20.)
Hidegháborús road movie és családi dráma egyben az elsőfilmes Anca Miruna Lazarescu műve. Több