A tintahal és a bálna (2005)

The Squid and the Whale

citizenfour99   2016. 03. 07.

Sablonos, felületes film, számomra nem volt maradandó, nem nézném újra.

Zsceeeka   2016. 05. 03.

Nekem tetszett ez a dráma, ahogyan bemutatja a gyerekek szemszögéből a válás (és a felnőtté válás) problémáit (bár láttunk ebben a témában már jobbat is). Volt pár dolog, amit nem igazán tudtam hová tenni (főleg a kisebbik gyereknél). Ezek ellenére ajánlom a dráma szeretőinek.

Ghotik   2016. 09. 26.

Nekem gagyi hatást keltett a film. Gyenge a színészi alakítás és a sztori is. Felejthető, egyszerű film ami több akar lenni annál mint amennyi valójában.

Mr. Zero   2015. 09. 01.

Rossz film? Ez azon is túlmutat. Nincs még egy ilyen, amire azt mondhatom, hogy felesleges. Nos, mást nem is nagyon tudok mondani. Ha nem akarsz időt pazarolni, akkor kerüld el messzire.

Buborék   2015. 06. 29.

Unalom, unalom, unalom. Tele van sablonnal és nekem valamiért nem jött át, amit át akar adni, sokkal jobbat ki lehetett volna hozni belőle. Nekem a színészek sem az igaziak…

William Baldwin
Halley Feiffer
Anna Paquin
Jeff Daniels

A tintahal és a bálnából sokszor felvillantott bizarrsága ellenére is az életszerűség sugárzott, mely kifejezetten a jól megírt forgatókönyvnek volt köszönhető. 9/10 több»