The Doors (1991)

The Doors

Fikatours_blogger   2022. 05. 27.

Változnak az idők, és vele együtt mi is

Úgy emlékeztem, hogy ez egy tök jó film volt, de így, harminc év után már nem tetszett annyira, pedig a Doors egyedi hangzásáért még mindig odavagyok.

elekm90   2020. 04. 30.

Sajnos több okból nem tetszett Oliver Stone alkotása. Egyrészt a The Doors zenéje eléggé háttérbe került a legnagyobb slágerek meg-megjelentek a filmben, de ennél nagyobb hangsúlyt is kaphatott volna a banda munkássága. Másrészt bár alapvetően jó öt... több»

zsanett0820   2015. 05. 26.

Aki szereti a Doors együttes zenéjét, az imádni fogja ezt a filmet! Megnézve az ember úgy érzi, hogy a lehető legjobban megismerte Jim Morrisont és Pamelát. Val Kilmert remek választásnak tartom Morrison szerepére, hiszen külsőleg is hasonlít, és kit... több»

Jim Morrison szerepét a "The Cult" nevű rockzenekar énekesének, Ian Astburynek is felajánlották.

A filmben Oliver Stone is feltűnik: ő alakítja a UCLA professzorát.

Val Kilmer a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb férfi főszereplőnek járó díjára.

Val Kilmer az általa megtestesített énekes ruháit hordta, hogy minél élethűbben tudja hozni karakterét.

Val Kilmer, azokra a helyekre járt amíg a szerepre készült, ahova Jim Morrison is.