Dopesick

Amerika ópimfüggőségének problémájával találkozhatunk a filmben, ahol olyan helyszíneken is felüti rút fejét a probléma, mint például egy gyógyszercég, egy bányászközösség, vagy éppen a DEA… Több

Forgatókönyvíró: Beth Macy, Benjamin Rubin, Danny Strong
Premier: 2021.10.13. | Disney+ (2022.06.14.)

Rosario Dawson
Kaitlyn Dever

2024.03.04 Zelegor

Borzalmasan túlértékelt

Vannak a Netflixnek kiváló dokumentumfilmjei, amiket lehet, hogy hatásvadász módon adnak át, mégis reális, ráadásul ezekben a dokumentumfilmekben azok az emberek szerepelnek, akik az adott eseménynek személyes résztvevői voltak. Az OxyContin gyógyszerbotrányát sokkal jobb lett volna dokumentumfilm formájában átadni. Ez a sorozat alapból túl van dramatizálva, tele van felesleges jelenetekkel, az egész botrányt 3 epizódban el lehetett volna mesélni. A sorozat egyetlen előnye (ami miatt végignéztem), hogy kiváló színészi munkát végeztek, ennyi. A szereplőgárda nem okozott csalódást az alakítások tekintetében, ebben a formában viszont elég gyenge sorozat. Több esetben 10 percenként történik egy ugrás az időben, 2005-ről 2001, majd 2005, majd 1996, mindeközben az összes színész ugyanazokat a ruhákat viseli, ha nem írnák ki, hogy melyik évbe is kéne beleképzelni az adott eseményt, akkor az első két részben követhetetlenné válna az egész, habár ez a megvalósítás is siralmas. Unalmas, nem tetszett. 10/3.

2023.06.06 Lóri Ádámcsik

Szuper!

Az utóbbi idők legjobb sorozata. Minden passzol. A szereplők, a hangulat, a rendezés, a kép, a környezet, a történet, a karakterek, a történetvezetés, a végkifejlet. Rendkívül izgalmas és sajnos a valóságot tűpontosan bemutató sorozat, ami letaglóz. Vannak benne mélységek és magasságok. Szörnyű és egyben emberi. Nagyon ajánlom.

2022.06.04 quentin

3 epizódot láttam eddig és én határozottan élvezem ezt a Hulu sorozatot. A színészi játék csodálatos. A flashbackek nem voltak zavaróak. Az információ arról, hogy hogyan indult az OxyContin, hihetetlen.

2022.06.16 rissa

Az év, ha nem az évtized egyik legjobb minisorozata, nem akartam, hogy véget érjen, rendkívül jól játszott, szépen legyártott és hibátlanul rendezett. Egy abszolút kötelező darab.

Beth Macy Dopesick című könyve alapján készült sorozat, aminek a története teljes mértékben a valóságot dolgozza fel a gyógyszercéggel kapcsolatban.Szerző: Hupka Adrián

Dr. Samuel Finnix, akit Michael Keaton alakít, azt mondja Billy Cutlernek a sorozatban, hogy egy délnyugat-pennsylvaniai kisvárosból származik. Michael Keaton Coraopolisban született, ami egy délnyugat-pennsylvaniai kisváros.Szerző: Hupka Adrián

(2023. 06. 22.)
Úgy hívják, függőség
A Dopesick című sorozat jól illeszkedik az amerikai filmgyártásban évtizedek óta jelen lévő, a hatalommal szemben a kisember küzdelmét megünneplő alkotások sorába, miközben ennek a harcnak az alapvető lehetetlenségét is ábrázolja. Több