A 303-as repülőszázad

A 303-as repülőszázad

Dywizjon 303

Miután a nácik megszállták Lengyelországot, néhány elszánt pilóta vakmerő szökést tervez, hogy Angliában beálljanak a légierő kötelékébe, és újra felvegyék a harcot a megszállókkal.

Több

Rendező: Denis Delic
Ország: Egyesült Királyság, Lengyelország
Premier: 2018.08.31.

2022.03.02 Dorkateo

Gyönyörű felvételek mellett kicsit zavaros történetvezetés. Valódi példaképek lehetnek a lengyel repülők, akikről szól a film. Sajnos nem áll össze az egész úgy, ahogy lehetne, de a légi harcok nagyon jól sikerültek.

2021.12.16 K.L.I.P

Sokat markolt, kevesett fogott...

Alapvetően szeretem a háborús filmeket, és magával a légicsatákkal ebben a filmben (a film hosszához képest nem volt túl sok belőlük) látvány szempontjából nem volt gond, minden a helyén volt. Ahogy a film egésze is szépen fotózott... és éppen ebből... Teljes kritika

A brit légierő egyenruhája a filmben nem korrekt, inkább az amerikai típusra hasonlít. Valószínűleg az alacsony lengyel költségvetés az oka a hibának.Szerző: Dorkateo

A lengyel pilóták rekordszámú német gépet lőttek le, szám szerint 126-ot, míg ők maguk csak 8 embert veszítettek.Szerző: Dorkateo

Arkady Fiedler könyve, a Squadron 303 („300-as század”) 1941-ben lett kiadva Angliában, majd 1942-ben eljutott Lengyelországba is. Jelentős szerepe volt a a lengyel ellenállás lelkierejének növelésében.Szerző: Dorkateo