Egyedül nem megy

Egyedül nem megy

Ensemble, c'est tout

Miután Camille (Audrey Tautou) megbetegszik, kénytelen Philibert és Franck (Guillaume Canet) mellett élni.

(csd)

Rendező: Claude Berri
Író: Anna Gavalda
Forgatókönyvíró: Claude Berri
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2008.04.24.

2021.10.16 Dorkateo

Az a baj, hogy a rendező olvasta a könyvet. A cselekmény nagyjából stimmel, de a szereplők benső mozgatórugói a filmben nem kerültek a helyükre. Persze gonosz vagyok... nem könnyű feladat egy jó regényből jó filmet készíteni. Eltalálni a képen is ér... Több

2019.06.25 Berto49

Túlcukrozott limonádé

Jó kritikákat olvastam erről a filmről, bár a műfaját (romcom) nem túlságosan kedvelem, hát megnéztem. Nem vett le a lábamról, de egyszeri alkalomra megfelelő, ha nincsenek túlzott elvárások. A film alapjául szolgáló könyvet jó előre bespájzoltam, de a film után lemondtam az elolvasásáról. Legjobban a nagyi (a nagyszerű színésznő, Françoise Bertin alakítása tetszett, sajnos 2014 óta már nincs az élők sorában) sorsa hatott meg. Emberek vagyunk, véges az életünk. Meglehetősen kiszámítható történet, nincsenek benne váratlan fordulatok, talán az, amikor Camille (Audrey Tautou) „lehalkítja” Franck (a sokoldalú színész, rendező, díjugrató, Guillaume Canet) zenebonáját. A dadogó, mégis a színpadról ábrándozó arisztokrata szerepében Laurent Stocker 2008-ban jogosan jelölést kapott a legígéretesebb fiatal színész César-díjára.

Anna Gavalda (1970) "Ensemble, c'est tout" (2004) regénye alapján. Az első magyar nyelvű kiadás Tótfalusi Ágnes fordításában "Együtt lehetnénk" címmel a Magvetőnél 2006-ban jelent meg.Szerző: Berto49