Timcsi

Dobó Kata

Dorka élete teljesen a feje tetejére áll, amikor megözvegyült édesapja váratlanul közli vele, hogy újra megházasodik.

A kislány egyébként is élénk fantáziával van megáldva, így szinte mindent elkövet, hogy megvédje apukáját a szerelem rejtette veszélyektől. Új mostohája ugyanis egyébként… Több

Forgatókönyvíró: Horváth András Dezső
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2021.12.09. | Filmio (2022.10.20.) | Netflix (2022.12.01.)
Forgalmazó: InterCom

2023.03.08 JRD

Elhiszem, hogy szép a látványvilága. Elhiszem, hogy szórakoztató. Elhiszem, hogy beletoltak egy csomó pénzt az amúgy színésznek és rendezőnek is gyenge Dobó Kata filmjébe. Elhiszem, hogy Csobot Adél cuki a szerepében (hiszen alapban úgy néz ki, mint ... Több

2022.01.30 Ms. Akárki

Hű, hát ez kínzószerszám a szememben, és nem is akármilyen! XD Unokatesóm meg szerette volna nézni, így hát megszenvedtem a dolgot. Kiszámítható, bugyuta, hülyének nézi a néző gyerekeket is, ami már tényleg nagy szó. És a hugyharsány, szemet kiverő l... Több

2021.12.30 Timcsi

Egyszer nézhető mesefilm, de feledhető a története, az alakítások és a dalok is.

2021.12.29 Timike

A története végtelenül egyszerű és kiszámítható, de ennél jobban zavart a főszereplő András gyenge színészi játéka. A látványa túlzó. A helyszín legalább szép. Talán Martonvásár.

2022.01.07 indingo

Nekem túlzó volt a film. Mondhatnám, giccsparádé. Látványra sok, történetét tekintve kevés. A színészek hozták a tőlük telhetőt, sőt Pálmai Anna alakítása szerintem kimagasló volt. Gyerekeknek és gyermeklelkű felnőtteknek ajánlom.

A film 58 435 218 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 37 790 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmet 2021. december 2-től vetítik a mozik. Szerző: Timike

A filmet 2020 őszén forgatták. Szerző: Timike

A film zeneszerzője Rakonczai Viktor, az egykori VIP zenekar tagja. Szerző: Timike

Csobot Adél első filmes szereplése.Szerző: csd

MESEORSZÁG NEM MINDENKIÉ
Ez az ideológiai zavar fakadhat a nem túl tudatos hozzáállásból, vagy a kicsit mindenkit kiszolgálni akaró attitűdből is — az azonban bizonyos, hogy nem próbál politikai üzenettől mentes, ártalmatlan szórakozás lenni; és hogy az inga merre leng ki inkább, mindenki maga döntse el. Több

Értékelés: 4.5/10
Negédelés
Az alkotók mintha egyetlen ismerettel rendelkeznének a gyerekekről: történetesen, hogy cukik. A cukiság viszont kevés, kevés a gyerekekből, kevés a film befogadásához is. Több

(2021. 12. 16.)
És természetesen az sem szolgálhat mentségül, hogy ez a bénázás magyar: a kicsik kétségtelenül nyitottabbak a felnőtteknél, ám ha a szülő abban a helyzetben van, hogy a Barbei nevezetű kínai hamisítvány helyett eredeti Barbie babával lepheti meg gyermekét, nyilvánvalóan az utóbbit választja. Több