Amerikába jöttem 2

Leslie Jones
Tracy Morgan
Wesley Snipes
Eddie Murphy

Nem sokkal azt megelőzően, hogy Akeem Joffer (Eddie Murphy) végre Zamunda jogos királyává válna, a trónörökös rádöbben, hogy van egy soha nem látott fia az Egyesült Államokban. Lavelle (Jermaine Fowler) Queensben éli megszokott életét, mit sem sejtve arról, hogy ő maga is egy afrikai… Több

Rendező: Craig Brewer
Premier: 2021
Forgalmazó: UIP-Duna Film

2022.08.06 Interfectorem Sabnock

Zamunda sztárjai.

Nosztalgiázni és nevetni szerettem volna. Lássuk, mennyire sikerült. Eddie Murphy védelmében. John Landis 1988-as filmjének folytatását Eddie Murphy már jó ideje szerette volna összehozni (ahogyan a rajongók is rengetegszer követelték már tőle), úgy... Teljes kritika

2021.03.06 HE7EDIK

Nekem az első rész sem tartozik a kedvenc filmjeim közé, ez se váltotta meg a világot. Eddie Murphy jó komikus, elviszi a hátán az egészet, Wesley Snipes pedig üde színfolt volt, az oroszlános jelenetnél még felnevetnem is sikerült. Ezt leszámítva viszont csak egy egyszer nézős nosztalgia.

2021.10.27 belavagyok

Az első részt szerettem, de ez giccses és unalmas. Kár volt leforgatni.

2022.03.02 BoBamburg

Sokan lehúzták, de szerintem jó kis film, én tökre élveztem, és a poénok is jók voltak. Persze, nem ér fel az első részhez, de nem is ez volt az elvárás, csupán szerettem volna egy laza és kellemes másfél órát. Arra tökéletes is volt.

2021.12.07 Fikatours_blogger

Közben mi is 33 évvel lettünk öregebbek

Nyilván, hogy ez a folytatás már nem tudott akkorát ütni, mint az első rész, de én nem is vártam el tőle, így hát jól szórakoztam a film alatt. Pont azt hozta, amit vártam tőle, sőt kellemes meglepetésként ért, milyen sok színészt össze tudtak rántani az előző részből.

A film egyik főbb szerepét a hatszoros Grammy-jelölt rapper, Rick Ross alakítja.Szerző: hp

Az Amerikába jöttem és a második rész bemutatása között 32 év telt el.Szerző: hp

Wesley Snipes és Eddie Murphy második közös filmje A nevem Dolemite után, melyet szintén Craig Brewer rendezett.Szerző: hp

Az 1988-as Amerikába jöttem folytatása.Szerző: hp

A filmben egy kisebb cameo szerepben feltűnik az amerikai születésű, de nigériai származású énekes, David Adedeji Adeleke, ismertebb nevén Davido is. Szerző: hp

(2021. 03. 11.)
Murphy törvénye
Sok jót kevesen várhattak az 1988-as tékaklasszikus három évtized késéssel érkező folytatásától, és úgy tűnik, hogy az alkotók is épp erre készültek. Mindent megtettek, hogy lekenyerezzenek bennünket, de sajnos, ami el tudott romlani, az el is romlott. Több

(2021. 03. 14.)
Amerikába jöttünk, láttuk, vissza nem mennénk
Harminchárom évvel az eredeti film megjelenése után az Amazon Prime Video jóvoltából folytatást kapott az Amerikába jöttem című filmklasszikus. Már a megjelenés előtt komoly kérdéseket vetett fel, hogy mi értelme egy ilyen filmnek második részt adni, a teljes színészgárda visszatérése azonban még talán a legszkeptikusabb filmkedvelők érdeklődését i... Több

(2021. 04. 14.)
Amikor már a nosztalgia sem segít
Az Amerikába jöttem 2 ugyan igyekezett összehozni egy családi komédiát az első rész erényeivel, de a kellő humor és szellemesség hiányozott, így pedig csupán egy nem túl vicces vígjátékfolytatást kaptunk. Több

Értékelés: 4.8/10
(2021. 03. 25.)
Úgy látszik Eddie Murphynek a kitaposott, ismert út volt a fontos, nem az, hogy újragondolva az első részt maradandót alkosson. Több

Értékelés: 5.5/10
(2021. 03. 10.)
Megtekintés: Nem vagyok benne biztos, hogy ez a film a pontos definíciója a "feel good" mozinak, azonban 30 évvel az első rész után végig bírtam egyfajta nosztalgikus, mosolygós hangulattal nézni ezt a laza kis komédiát. Több