Amerikába jöttem 2

Coming 2 America

A film egyik főbb szerepét a hatszoros Grammy-jelölt rapper, Rick Ross alakítja.Szerző: hp

Az Amerikába jöttem és a második rész bemutatása között 32 év telt el.Szerző: hp

Wesley Snipes és Eddie Murphy második közös filmje A nevem Dolemite után, melyet szintén Craig Brewer rendezett.Szerző: hp

Az 1988-as Amerikába jöttem folytatása.Szerző: hp

A filmben egy kisebb cameo szerepben feltűnik az amerikai születésű, de nigériai származású énekes, David Adedeji Adeleke, ismertebb nevén Davido is. Szerző: hp

Madge Sinclair, aki Akeem anyját, Aoleon királynét alakította az eredeti filmben, 1995 decemberében hunyt el. Az alkotók úgy döntöttek, hogy nem castingolják újra a szerepet.Szerző: hp

Az Amerikába jöttem 2 Eddie Murphy és Craig Brewer rendező második közös filmje A nevem Dolemite után. Szerző: hp

2019. január 11-én vált hivatalosság, hogy Eddie Murphy, Arsenio Hall, Shari Headley, John Amos, Paul Bates és James Earl Jones visszatér az Amerikába jöttem 2-ben. Szerző: hp

2017 januárjában derült ki, hogy elkészül az Amerikába jöttem folytatása, bár ekkor még kétséges volt, hogy vajon Eddie Murphy és Arsenio Hall visszatér-e a második részre.Szerző: hp

Az Amerikába jöttem 2 forgatása 2019. augusztus 17-én kezdődött meg Atlantában, Georgia államban, és november 9-én ért véget. Eddie Murphy 2019. október 1-én erősítette meg, hogy a munkálatok befejezése után rögtön hozzálátnak a Beverli Hills-i zsaru 4 forgatásához. Szerző: hp