Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Everwood (2002-2006)

Everwood

Artúr   2019. 06. 01.

Everwood, méz a léleknek

Everwood, méz a léleknek Végtelenül kedves sorozat a szerelemről, munkahelyi konfliktusokról kisvárosi élethelyzetekkel. A zene változatos és kellemes. A történetek persze nem túl fordulatosak, bár akadnak talán a műfajtól meglepő tragikus csavarok, amilyenre kevéssé számított a néző. A narratíva kicsit bölcselkedő, de mindenki talál magának valami mondanivalót, talán minden hétre. Azt hiszem ezt a sorozatot az ember nem tudatosan keresi, hanem egyszer csak úgy szembejön vele. Olyan kicsit, mint egy gyógyszer. Látjuk, hogy a problémáink nem túl nagyok, vagy hogy nem csak velünk történnek meg azok a dolgok. Sőt annyira átlagosak a gondjaink, hogy a rendezők már képernyőre is vitték. Ilyen szempontból talán még azt is mondhatjuk, hogy megyugtató. A négy évadot olyan időszakra ajánlom, amikor kicsit túlságosan pörgőssé vált az életünk, amikor jól esik kicsit leülni, megállni, vagy csak kicsit lelassítani. A sorozat elvisz minket egy csöpp közösségbe, a nagyvárosból elragad valami távoli vidékre, ahol mindenki is mer mindenkit és ahol mindenki kedves. Nekem segített jobban megérteni az emberi motivációkat.

Edii   2015. 09. 24.

Olyan általános emberi dolgokat fogalmaz meg, ami bárkivel megtörténhet és nagyon jók a rész végén az összefoglaló szövegek. Nagyszerű sorozat, ÖTÖS!

babus1004   2015. 03. 29.

Egész jó kis amerikai sorozat hétköznap délutánokra. A történet és a szereplők szeretetők a helyszín szép. Már többször újra néztem.

Brenda Strong alakította Andy elhunyt feleségét, akit csak a visszaemlékezésekből ismerünk meg. A színésznő ugyanígy alakította Mary Alice karakterét a Született feleségekben is, aki már a pilot epizódban öngyilkos lesz.

Emily VanCamp és Chris Pratt egymásba szerettek a forgatás során.

Treat Williams volt az egyetlen színész, aki minden epizódban szerepelt.