Szép álmokat

Szép álmokat

Fai bei sogni

"Torino, 1969. Massimo idilli gyerekkora egy csapásra összeomlik, mikor anyja rejtélyes körülmények között meghal. A kisfiú nem képes megbirkózni a veszteséggel, hiába próbálja a pap azzal vigasztalni, hogy édesanyja már a mennyországban van. Évek telnek el, és Massimót a kilencvenes években látjuk… Több

Ország: Franciaország, Olaszország
Roberto Herlitzka
Nicolò Cabras
Roberto Herlitzka

2017.06.28 miklosvaridori

Kissé elvont, feszült hangulatú dráma. A karakterek tökéletesen beleillenek a történetbe és az egész film hangulatába. Mögöttes tartalma tetszett, megfogott.

A Szép álmokat forgatási munkálatai 2015. május 4-én kezdődtek el, és nyolc hétig tartottak. Szerző: hp

A filmet Torinóban forgatták. Szerző: hp

A filmet 800 ezer euróval támogatta a Kulturális és Turizmus Minisztériuma. Szerző: hp

A film költségvetése öt millió euró volt. Szerző: hp

A film Massimo Gramellini "Sweet Dreams, Little One" című művének adaptációja.Szerző: hp

(2017. 02. 26.)
Az amúgy jó színészi játékkal, kevert idős dramaturgiai megoldásokkal és erős képekkel operáló dráma totálisan hidegen hagyott. Ehhez olasznak kell születni. 40/100 Több

(2017. 02. 26.)

Értékelés: 6.5/10
(2017. 02. 28.)
Összességében a film hangulata nagyon sötét és negatív. A téma ismétlődésével kicsit monotonná válik a történet, de hitelesen adja vissza veszteség után érzett üresség állapotát. 6,5/10 Több