Mi lett volna, ha...

Mi lett volna, ha...

Le tourbillon de la vie

Párizsban és 2052-ben járunk, és épp ma van Julie 80. születésnapja. Boldog és elégedett azzal, hogy milyen csodálatos élete volt eddig, és úgy dönt, hogy egy kicsit nosztalgiázik ezen a napon. Váratlanul megragadja őt a gondolat, hogy mi lett volna, ha a sors más irányba tereli az… Több

Rendező: Olivier Treiner
Forgatókönyvíró: Camille Moreau, Olivier Treiner
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2023.04.27. | Telekom TVGO (2023.08.03.)
Forgalmazó: Vertigo

2024.01.14 Fikatours_blogger

Az alapgondolat tetszett, aztán túl sok alternatívára bomlik a történet. Miközben az egyik vonalat jegeli, a másikból mellékszálakat indít, ami zavarossá teszi az egészet. Szépen megkomponált képek, remek dialógusok, de az üzenet átadásához túlzottna... Több

2023.08.08 Ahoj poplacsek

7/10 – alternatív életutak

Nem rossz, nem rossz. Valószínűleg azért nem ütött akkorát, mert szerintem nagyon sok alternatív életes filmet láttam. Nem biztos, hogy ilyet, de a kölykök összementek / marha nagyok lettek, összekeveredtek / egymás bőrébe bújtak a családtagok / valakinek ugyanaz a nap indult újra minden reggel stb... Ez most olyan volt, mint amikor valaki minden reggel újra bebootol, és egyre okosabban megy végig az aznapi pályán, majd lamúros pillanatban kilép a mókuskerékből, megtörik az átok. Itt most nem egymás után látjuk az alternatívákat, hanem egyfajta körkapcsolásban. És nem egy napot, hanem egy hosszabb életszakaszt.

2023.04.27 spikeZ

Hatalmas film. Nekem az Eredet jutott róla eszembe, csak amolyan könnyedebb tálalásban.

2023.04.28 Gyula

Egy film a különböző történeti lehetőségekről és a párhuzamos univerzumokról. Az alternatív valóságok jól vannak összerakva és összekapcsolva. Lou de Laâge minden egyes alternatív énjét minden alkalommal másképp játssza, és tökéletesen érzékelteti, h... Több

A film összbevétele 1 380 607 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 15 242 565 forintot termelt. A hazai mozik összesen 7 543 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Olivier Treiner olyan zenét akart, amely alátámasztja azt az elképzelést, hogy a film a négy utazáson keresztül egyetlen karakter egyetlen történetét meséli el. A rendező testvére, Raphaël Treiner több darabot komponált egy olyan téma köré, amely szorosan követi Julia karakterének érzéseit.Szerző: csd

Laurent Tangy operatőrrel együtt Olivier Treiner nagyon elegáns és kontrasztos képet akart. A párost Paul Thomas Anderson és David Fincher filmjei, valamint Stephen Daldry Az órák című drámája is inspirálta. Szerző: csd

A film nyolcvanhét forgatási helyszínt igényelt. Három helyszínt teljes egészében megépítettek (az apa műhelyét és ennek a háznak a lakrészeit, valamint a berlini loftot), de a többi helyszínt Olivier Treiner és a stáb valódi helyszíneken forgatta.Szerző: csd

Lou de Laâge színésznő nagyon szerette volna megkapni a szerepet, hogy eljátssza a film különböző Júliáit. Ahogy Olivier Treiner magyarázta: „Azon túl, hogy kivételes színésznő, ő egy igazi kaméleon: van egy egészen csodálatos képessége, hogy nem mindig hasonlít önmagára, és képes eljátszani a szelídséget és az erőszakot is, meg tudja testesíteni a fiatalságot, de van egy csodálatos mély hangja is, ami lehetővé teszi, hogy eljátssza az érettséget” – mondta a rendező.Szerző: csd