Az órák

Az órák

The Hours
Julianne Moore
Julianne Moore

Az egyetlen nap alatt játszódó filmben három különböző időben élő nő életét ismerhetjük meg, ám sorsuk összefonódik… 1923-ban Virginia Woolf (Nicole Kidman), angol írónő nekikezd első regényének, a Mrs. Dalloway-nek. 1951-ben Laura (Julianne Moore), a problémákkal küzdő terhes feleség… Több

Forgatókönyvíró: David Hare
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Egyesült Királyság, Franciaország, Kanada
Premier (HU): 2003.03.06.

2020.11.19 Di Canio

Komoly kihívás volt végignézni ezt a filmet, a végére az emberre átragad a depresszió, ami árad belőle. Unalmas, pedig a 3 idősíkban lett volna fantázia, de ez szörnyű volt.

2017.10.25 Deku

A film rendben volt a karakterek is egész szépen összejöttek. Nekem a helyén volt. Szörnyen beletalált ez a film. Semmi rosszat nem tudok mondani róla mivel szerintem igazán egyben volt az egész.

2016.10.29 hsanya182

Hisztis, akaratos, depressziós nőkről szól, akik nem bírnak szembenézni az élettel, más életről álmodnak mint amiben élnek, képtelenek önmagukat megvalósítani... A film témájának megvalósítása szerintem elég jó, három "idősíkon" megy a film, és meg k... Több

2016.09.20 puffancshercegnő

Azt mondanám rá, hogy inkább a nők tudnak azonosulni a filmmel, a hangulatával, a szereplőkkel, de mint filmalkotás férfiaknak is bátram ajánlom, mert egyedi filmélményt nyújt. A színésznők mind nagyon jól alakítanak benne, és karaktereik sorsának alakulását jól mutatja be a film. Nem lankad a figyelmünk, leköti az embert.

2018.12.30 Ildikó Bacskai

Koronát Nicole Kidmannak

Nos a rendezéstől nem ájultam el, a filmzenék közepesecskék, DE NICOLE KIDMAN te jó ég, hát megérdemelte az Oscart ezért a szerepért az biztos, fantasztikusan alakítja a bipoláris személyiségzavarban szenvedő írót, tökéletesen azonosul a szereppel, elképesztő. Olyan embereknek javasolnám a filmet (egyáltalán nem csak nőknek, és bocsájtsanak meg a kommentelők közt előbukkanó őstulkoknak) akik bizonytalan időszakon mennek keresztül.

A film szerepel az LMBT listán, amely azokat a filmeket tartalmazza, melyekben leszbikus, meleg, biszexuális vagy transznemű szereplők szerepelnek, illetve a film cselekményére hatással van, ha a filmben azonos neműek közötti kapcsolat létesül.Szerző: mamiéstöti2

Először Julianne Moore, aztán Meryl Streep, végül Nicole Kidman része lett felvéve.Szerző: emesejuhasz

Nicole Kidman nagyon szerette a műorrot, amit a forgatáson hordott, annyira, hogy felvételen kívül is hordta, főleg, mivel akkoriban vált el Tom Cruise-tól, és sok figyelmet kapott paparazzóktól. Szerző: kázsé

A film Virginia Woolf Mrs. Dalloway c. regényén alapul.Szerző: kázsé