Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Az órák (2002)

The Hours

Di Canio   2020. 11. 19.

Komoly kihívás volt végignézni ezt a filmet, a végére az emberre átragad a depresszió, ami árad belőle. Unalmas, pedig a 3 idősíkban lett volna fantázia, de ez szörnyű volt.

hsanya182   2016. 10. 29.

Hisztis, akaratos, depressziós nőkről szól, akik nem bírnak szembenézni az élettel, más életről álmodnak mint amiben élnek, képtelenek önmagukat megvalósítani... A film témájának megvalósítása szerintem elég jó, három "idősíkon" megy a film, és meg k... több»

Deku   2017. 10. 25.

A film rendben volt a karakterek is egész szépen összejöttek. Nekem a helyén volt. Szörnyen beletalált ez a film. Semmi rosszat nem tudok mondani róla mivel szerintem igazán egyben volt az egész.

puffancshercegnő   2016. 09. 20.

Azt mondanám rá, hogy inkább a nők tudnak azonosulni a filmmel, a hangulatával, a szereplőkkel, de mint filmalkotás férfiaknak is bátram ajánlom, mert egyedi filmélményt nyújt. A színésznők mind nagyon jól alakítanak benne, és karaktereik sorsának alakulását jól mutatja be a film. Nem lankad a figyelmünk, leköti az embert.

Zsceeeka   2015. 05. 03.

Tipikus "női" film, de a jobbak közül, bár a páromnak is nagyon tetszett. Melankolikus, elgondolkodtató, ehhez a filmhez igazán hangulat kell. Ha az megvan, akkor nagyon nagy élmény.

Ildikó Bacskai   2018. 12. 30.

Koronát Nicole Kidmannak

Nos a rendezéstől nem ájultam el, a filmzenék közepesecskék, DE NICOLE KIDMAN te jó ég, hát megérdemelte az Oscart ezért a szerepért az biztos, fantasztikusan alakítja a bipoláris személyiségzavarban szenvedő írót, tökéletesen azonosul a szereppel, elképesztő. Olyan embereknek javasolnám a filmet (egyáltalán nem csak nőknek, és bocsájtsanak meg a kommentelők közt előbukkanó őstulkoknak) akik bizonytalan időszakon mennek keresztül.

Loborg   2015. 02. 13.

Komoly film, emlekezetes. Mindharom noi foszereplo jo a szerepeben, de Nicole Kidman fergeteges. Szinte felismerhetetlen , a tekinteterol ismerni meg leginkabb, Virginiara pedig valoban nagyon hasonlit. Hangulat kell a filmhrz, de ha az megvan, meg egy ideig foglalkoztatja az embert a film vege utan is.

Julianne Moore
Julianne Moore

A film szerepel az LMBT listán, amely azokat a filmeket tartalmazza, melyekben leszbikus, meleg, biszexuális vagy transznemű szereplők szerepelnek, illetve a film cselekményére hatással van, ha a filmben azonos neműek közötti kapcsolat létesül.

Először Julianne Moore, aztán Meryl Streep, végül Nicole Kidman része lett felvéve.

(emesejuhasz)

Nicole Kidman nagyon szerette a műorrot, amit a forgatáson hordott, annyira, hogy felvételen kívül is hordta, főleg, mivel akkoriban vált el Tom Cruise-tól, és sok figyelmet kapott paparazzóktól.

(kázsé)

A film Virginia Woolf Mrs. Dalloway c. regényén alapul.

(kázsé)

"Az órák" volt Virginia Woolf Mrs. Dalloway c. regényének munkacíme.

(kázsé)

Meryl Streep tudatosan úgy döntött, nem olvassa újra a Mrs. Dalloway-t a filmhez, mivel úgy gondolta, a karaktere is csak a főiskolán olvasta, és nem nagyon értette akkoriban, akárcsak maga Meryl Streep.

(kázsé)

A filmet diszkvalifikálták a legjobb sminkért járó Oscar-díjért folyó versenyben, mivel Nicole Kidman közeli felvételeinél digitálisan feljavították a képet.

(kázsé)

Nicole Kidman a szerepre készülve elolvasta Virginia Woolf teljes személyes levelezését.