The Great Gatsby
Baz Luhrmann
Steven Spielberg
Nicole Kidman
Leonardo DiCaprio

Bármit elérhetsz, amit akarsz, mindent szabad, a lehetőségeid száma végtelen – ez Amerika a húszas években. Itt, pontosabban New York környékén él Jay Gatsby, egy rettenetesen gazdag férfi. Voltaképpen senki nem tud róla semmit. Nem tudják, hogyan tett szert ekkora vagyonra, vagy hogy… Több

Forgatókönyvíró: Baz Luhrmann, Craig Pearce
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Ausztrália
Premier (HU): 2013.05.16.
Több

2022.11.29 Spastic

Di Caprio egyik zseniális alakítása a sok közül. A film ezen verziója egy kihagyhatatlan darab. Végig leköti az ember figyelmét, annak ellenére, hogy romantikus dráma, ami néha unalmas tud lenni.

2021.09.23 Ildikó Bacskai

a nap véleménye

Vegyes érzéseim voltak a film végén, azt gondolom, ez a történet miatt lehetett. A képi világ csodálatos, szemet gyönyörködtető, elegáns és impozáns, tehát ebből a szempontból elmondhatom, hogy a díszlet teljesen lenyűgözött. A film dinamikája és sok... Több

2019.11.21 Puncs

Álarcosbál a világháborúk között

Már régóta megakartam nézni ezt a filmet. Nagy elvárásokkal ültem neki, egyrészt a szereplőgárda miatt, másrészt, mert F. Scott Fitzgerald nagy klasszikusa alapján készült, de némi csalódást okozott. Arra számítottam, hogy egy szívszorító szerelmi dr... Teljes kritika

2017.04.12 indingo

Picit többet vártam a történettől. A látvány csodás volt, és a szerelmi szál is szépen ki volt dolgozva, de ezek háttérbe szorították a történet lényegi cselekvéseit.

A képi világ csodás, a karakterek kidolgozottak. Jó benne a történet, és külön a szerelmi szál is kellemesen van előadva. A pókember is adja magát, de mégis, valahogy több is lehetett volna benne. Nem rossz, de nem mozgat meg.

A film alapjául szolgáló regény az USA számos államában kötelező olvasmány az iskolákban.Szerző: Norbert93

Baz Luhrmannnak van egy 5 másodperces cameója a filmben, egy pincért alakít.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A Perkins Szanatórium Fitzgerald szerkesztőjéről, Maxwell Perkinsről kapta a nevét.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az "öregharcos" kifejezés összesen 55-ször hangzik el a filmben, 51-szer maga Gatsby mondja.Szerző: ArpiHajdu és Réci