A nagy Gatsby (2013)

The Great Gatsby

A nagy Gatsby

indingo   2017. 04. 12.

Picit többet vártam a történettől. A látvány csodás volt és a szerelmi szál is szépen ki volt dolgozva, de ezek háttérbe szorították a a történet lényegi cselekvéseit.

rbernadett   2015. 09. 08.

Még főiskolán tanultam a könyv írójáról és említés szintén a könyvről, ami alapján a film készült, de nem jutottam oda sosem, hogy elolvassam így úgy álltam neki a filmnek, hogy fogalmam sem volt miről fog szólni. A 3 csillaggal nem a történetet, hanem konkrétan ezt a filmet minősítem, mert nekem nagyon sikerült ez a feldolgozás. Bár nincs összehasonlítási alapom, nekem nem tetszett a zene, szerintem idegen volt a filmhez, és a rengeteg külcsín elvonta a figyelmemet a történetről. Tudom, hogy ez fontos része, de nem ennyire.

Orosz István   2016. 05. 28.

Nagyon jó történet. A főszereplő mindenáron vissza akarja szerezni, a volt szerelmét. Szerencséjére szomszédságàba kerül a lány unokatestvére akivel összebarátkozik de sajnos nem szerencsés kimenetele lesz a hódításnak! DiCaprio nagyon jól alakít benne, én ezért is odaadnám neki az oscart. Sajnáltam a végén a lányért akiért mindent megtett volna, még a temetésére sem ment el. Inkább a lány az anyagi javakat, volt férjét választotta aki igencsak hűtlen hozzá nem becsüli meg, és megjátsza a szerető családfő szerepét.

GedyPapa   2017. 03. 10.

Hát öreg harcos ez nem lett valami jó. A pompára és az outfitre sokkal nagyobb hangsúlyt fektettek, mint magára a sztorira és ez sajnos rá is nyomta a pecsétjét az egész alkotásra, amit még DiCaprio se tudott megmenteni.

hszpp   2017. 02. 05.

Imadom ezt a filmet. Szerintem az egyetlen,amit eddig olvastam is,s mégis a film jobban magával ragadott. Tökéletesen lettek kiosztva a szerepek,nagyon jo zenek,s kameraallasok...tokeletes!

Jay-Z
Baz Luhrmann
Baz Luhrmann
Steven Spielberg
Nicole Kidman
Leonardo DiCaprio

Baz Luhrmann-nak van egy 5 másodperces cameo-ja a filmben, méghozzá egy pincért alakít.

(ArpiHajdu és Réci )

A Perkins Szanatórium Fitzgerald szerkesztőjéről, Maxwell Perkins-ről kapta a nevét.

(ArpiHajdu és Réci )

Az "öregharcos" kifejezés összesen 55-ször hangzik el a filmben, 51-szer maga Gatsby mondja.