A nagy Gatsby (2013)

The Great Gatsby

A nagy Gatsby

hsanya182   2015. 10. 21.

Az anyagi gazdagság nem jelent lelki gazdagságot! Ez egy szomorú történet a végtelen időben a tegnap egyre távolodó múltjából, mely egy ember képzeletében élő szerelem iránti megvalósítandó képzelete erős vággyá alakult. A vágy építi fel a valóságot, és a szobában ülünk a reménnyel. Egy a cél, legbelül sivár minden, ami körbevesz az csak a cukormáz, mindennek csak egy értelme van. A "miért" kérdés! De nem biztos, hogy a saját elképzelésünk megegyezik a valósággal...Gyönyörűen "szomorú" film, szép látványvilággal, szép zenékkel! A film elméleti fonala kicsit az "Eredet" c. filmre emlékeztet... Tanulságos és érett film!

indingo   2017. 04. 12.

Picit többet vártam a történettől. A látvány csodás volt és a szerelmi szál is szépen ki volt dolgozva, de ezek háttérbe szorították a a történet lényegi cselekvéseit.

rbernadett   2015. 09. 08.

Még főiskolán tanultam a könyv írójáról és említés szintén a könyvről, ami alapján a film készült, de nem jutottam oda sosem, hogy elolvassam így úgy álltam neki a filmnek, hogy fogalmam sem volt miről fog szólni. A 3 csillaggal nem a történetet, hanem konkrétan ezt a filmet minősítem, mert nekem nagyon sikerült ez a feldolgozás. Bár nincs összehasonlítási alapom, nekem nem tetszett a zene, szerintem idegen volt a filmhez, és a rengeteg külcsín elvonta a figyelmemet a történetről. Tudom, hogy ez fontos része, de nem ennyire.

szaka123   2016. 01. 25.

Jó film, de nem a legjobb amit láttam. Egyszer meglehet nézni, én is talán egyszer láttam. A színészek nagyon jók, a látvány is, és filmmel sincs semmi baj, csak nem az én világom! :)

hackerjulcsi   2018. 03. 21.

Kissé túlértékelt film A nagy Gatsby, de ennek ellenére nagyon látványos és fordulatos film kerekedett ki belőle. Tetszenek a filmben lévő ruhák, csillogás és persze szórakoztató maga a film is.

Jay-Z
Baz Luhrmann
Baz Luhrmann
Jaya Bhaduri
Steven Spielberg
Nicole Kidman
Leonardo DiCaprio

Baz Luhrmann-nak van egy 5 másodperces cameo-ja a filmben, méghozzá egy pincért alakít.

(ArpiHajdu és Réci )

A Perkins Szanatórium Fitzgerald szerkesztőjéről, Maxwell Perkins-ről kapta a nevét.

(ArpiHajdu és Réci )

Az "öregharcos" kifejezés összesen 55-ször hangzik el a filmben, 51-szer maga Gatsby mondja.