A nagy Gatsby (2013)

The Great Gatsby

A nagy Gatsby

Varga_Júlia   2020. 07. 29.

A film nagyon szeretne felnőni a regény renoméjához, és erre be is vet mindent, sőt, még egy kis modern csavart is szeretne adni a dolognak, csak... hát nem ment, na. Van ez így még Leóval is, ugye. Nem mondom, hogy messziről kerülni kéne, szó nincs ... több»

Puncs   2019. 11. 21.

Álarcosbál a világháborúk között

Már régóta megakartam nézni ezt a filmet. Nagy elvárásokkal ültem neki, egyrészt a szereplőgárda miatt, másrészt, mert F. Scott Fitzgerald nagy klasszikusa alapján készült, de némi csalódást okozott. Arra számítottam, hogy egy szívszorító szerelmi dr... teljes kritika»

indingo   2017. 04. 12.

Picit többet vártam a történettől. A látvány csodás volt és a szerelmi szál is szépen ki volt dolgozva, de ezek háttérbe szorították a a történet lényegi cselekvéseit.

Orosz István   2016. 05. 28.

Nagyon jó történet. A főszereplő mindenáron vissza akarja szerezni, a volt szerelmét. Szerencséjére szomszédságàba kerül a lány unokatestvére akivel összebarátkozik de sajnos nem szerencsés kimenetele lesz a hódításnak! DiCaprio nagyon jól alakít ben... több»

rbernadett   2015. 09. 08.

Még főiskolán tanultam a könyv írójáról és említés szintén a könyvről, ami alapján a film készült, de nem jutottam oda sosem, hogy elolvassam így úgy álltam neki a filmnek, hogy fogalmam sem volt miről fog szólni. A 3 csillaggal nem a történetet, han... több»

dailyfilmsan   2019. 01. 18.

DiCaprió egyik legjobb filmje. Szerintem inkább érdemelt volna ezért Oscart, mint a Wall street farkasáért, vagy a Visszatérőért. Az utóbbi is szerintem inkább szánalom szobrocska volt neki mert a visszatérőben nem adja úgy át magá a szerepnek mint ... több»

GedyPapa   2017. 03. 10.

Hát öreg harcos ez nem lett valami jó. A pompára és az outfitre sokkal nagyobb hangsúlyt fektettek, mint magára a sztorira és ez sajnos rá is nyomta a pecsétjét az egész alkotásra, amit még DiCaprio se tudott megmenteni.

Jay-Z
Baz Luhrmann
Baz Luhrmann
Steven Spielberg
Nicole Kidman
Leonardo DiCaprio

Baz Luhrmann-nak van egy 5 másodperces cameo-ja a filmben, méghozzá egy pincért alakít.

A Perkins Szanatórium Fitzgerald szerkesztőjéről, Maxwell Perkins-ről kapta a nevét.

Az "öregharcos" kifejezés összesen 55-ször hangzik el a filmben, 51-szer maga Gatsby mondja.

A filmben egy snitt erejéig látható az Empire State Building építése. A film azonban az 1922-es esztendőben játszódik, míg az épületet 1930-ban kezdték el építeni.

A Gatsby villa valójában Baz Luhrmann ausztrál középiskolája, amelyet számítógépes effektekkel toldottak meg. Nicole Kidman és második férje, Keith Urban is a St. Patrick Seminary-ban mondták ki a boldogító igent, 2006-ban.

Luhrmann tudta, hogy csak úgy lehet sikeres a film, ha megfelelő címszereplőt talál.

2004-ben fogant az ötlet a rendező fejében, mikor a könyvet hallgatta a Transz-Szibéria Expresszen.

Baz Luhrmann az apja mozijában látta először Gatsby-t 1974-ben.

A forgatás során Baz Luhrmann súlyos fejsérülést szenvedett egy daru által olyannyira, hogy le is kellett állítani a forgatást.

(Zsofi821)

Elizabeth Debicki életének első filmes szereplése volt a Nagy Gatsby, előtte csak színházban játszott.

(Zsofi821)