Fatima

1917-ben különös dolog történt, három gyerek egyszerre állította, hogy látta megjelenni Szűz Máriát.

(csd)

Premier: 2020.08.14. | Telekom TVGO (2021.06.01.)

2022.01.15 Dorkateo

Megkapó, szép alkotás. Nem akar meggyőzni, csak mesél. Mértéktartással ábrázolja a portugáliai Fatimában látott csodákat, de korrektül megjeleníti az ellenvéleményt is. A 'Napcsoda"-ról viszont valódi felvételek vannak a film végén. A film főleg a g... Több

2021.06.02 skyman

Szép film, érdekes volt a történet, engem lekötött. Valószínűleg a célközönség a hívő ember, gondolom nekik még többet mond a dolog.

A film összbevétele 537 904 dollár volt (imdb.com).

A film producere, Natasha Howes már asszisztált egy korábbi filmváltozathoz is. 2009-ben készült el A 13. nap (The 13th Day) című film, amit az amerikai Szt. Ignác Társaság forgalmazott.Szerző: Dorkateo

A filmet nem tudták az eredeti helyszínen forgatni, mert ott azóta Európa legnagyobb vallási kegyhelye épült fel (oda vezet a Camino is). Ezért a portugál Tapada de Mafra nemzeti parkban vették fel, amit a fatimai kegyhely munkatársai is hitelesnek találtak. Forgattak Coimbrában is, ahol a 2005-ben elhunyt Lucia nővér is élt egy kolostorban.Szerző: Dorkateo

A film végén a Gratia plena (Kegyelemmel teljes) című dalt Andrea Bocelli énekli.Szerző: Dorkateo

A történet nagyrészt az utolsó fatimai látnok, Lucia nővér elbeszélései alapján készült, de néhány ponton az alkotók éltek az alkotói szabadsággal, és eltértek ettől.Szerző: Dorkateo