Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Waczak Szálló (1975-1979)

Fawlty Towers

Xenomorf   2019. 11. 04.

Azt hiszem azért hagyták abba néhány rész után, mert nem akarták, hogy nagyon elmenjen a levesbe az egész. Különben minden része egyedi és zseniális.

Sem Rorrey   2017. 02. 02.

Az angol humor megdicsőülése a sorozat. Zseniális, egyedi karakterek, a legjobb színészekkel, kifogyhatatlan humorral. Az alapszituáció mindig a kevéssé vendégbarát szállodatulajdonos, Basil Waczak harca feleségével, az ügyetlenkedő személyzettel és ... több»

mamiéstöti2   2018. 12. 11.

Ezt a sorozatot, csak az angol humor kedvelőinek ajánlom, ugyanis másoknak biztosan nem lesz szórakoztató.

julisX   2014. 10. 18.

Imááádtam! Igaz, hogy voltak az angol humornak jobb sorozatai is ennél, de az alakokat a szívembe zártam.

John Cleese (Basil Fawlty) és Connie Booth (Polly Sherman) valójában férj és feleség voltak amikor kitalálták és megírták az első évad forgatókönyveit. A második évad forgatásának kezdetére azonban széthullott a házasságuk, így elváltak.

(ladyg)

Sybil szerepét kezdetben Bridget Turnernek ajánlották fel, de ő visszautasította mondván nem érzi, hogy neki való.

(ladyg)

Az utolsó rész felvételét el kellett napolni a BBC sztrájkja miatt, így nem került adásba 1979 októberéig, 6 hónappal a sorozat többi része után.

(ladyg)

Basil Fawly karakterét Donald Sinclarról mintázták, aki Torquay-ban üzemeltetett egy hotelt.

(ladyg)

Minden egyes forgatókönyvet 6 hétig írtak, 5 napig próbáltak és 1 éjaszaka alatt felvettek egy stúdióban élő közönség előtt.