Gengszterkorzó

Boardwalk Empire

A sorozat évről évre egyre alacsonyabb nézőszámot produkált.Szerző: Borga

Az utolsó, 5. évadot nézték meg a legkevesebben, 2.01 millió ember.Szerző: Borga

Az első évadot nézték meg a legtöbben, kb. 3.17 milló ember.Szerző: Borga

Steve Buscemi, Kelly Macdonald, Michael Shannon, Shea Whigham, Stephen Graham , Vincent Piazza, Michael Kenneth Williams és Paul Sparks voltak azok a színészek, akik mind az 5 évadbn szerepeltek. Szerző: Borga

A pilot epizód költsége 18 millió dollár volt.Szerző: Borga

Nelson Johnson: Boardwalk Empire: The Birth, High Times, and Corruption of Atlantic City című műve ihlette meg a sorozatot.Szerző: Borga

Valamennyi epizódot az USA-ban forgattak le, összesen 28 helyszínen. Szerző: Borga

2010. szeptember 19-én mutatták be az első részt.Szerző: Borga

Michael Shannon és Paul Sparks 5. közös munkája. Szerző: Borga

Michael Stuhlbarg a forgatás megkezdése előtt alaposan utánajárt az általa alakított karakter, Arnold Rothstein személyének, olyannyira. Az írók meglepődtek azon, hogy többet tud a maffiózóról, mint ők maguk.Szerző: hp

Nucky Thompson karakterét a valóban élt Enoch "Nucky" Johnson inspirálta. A Steve Buscemi által alakított maffiózó valójában alkatilag is tiszteletet parancsoló, testes, magas férfi volt.Szerző: hp

1920-as évekbeli Atlantic City díszleteit a New York-i Brooklynban állították fel.Szerző: hp

Terence Winter minden esetben telefonon értesítette a színészeket, ha az írók kiírták karakterüket a sorozatból.Szerző: hp

Gretchen Mol Michael Pitt édesanyját alakítja a filmben, a színésznő azonban csak kilenc évvel idősebb kollégájánál (a történet szerint egyébként 13 évesen szülte meg fiát).Szerző: hp