Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Birmingham bandája (2013-2019)

Peaky Blinders

ChevykidSS   2021. 01. 15.

Beszippant!

Eddigi talán leglebilincselőbb akció-dráma sorozat, amit láttam. Egyszerűen beszippantja a nézőt a cselekmények állandóan meg-megújuló sorozata, olyan fonatokkal, amire a főszereplő észveszejtő jó ötletei tesznek pontot. Mindenkinek ajánlom, különösen a gengszterfilm kedvelőknek.

mamiéstöti2   2019. 02. 12.

A kor amibe játszódik nem a kedvencem, de ettől függetlenül jól működtek a készítők kitalációi és a szereplők is átélték az élethelyzeteket.

Varga_Júlia   2020. 07. 22.

Érdekes tapasztalat ez a sorozat, mert adott egy elég erős történet, egy igen jó szereplőgárda, és nyilván a keret is, amiből nem csak valami okosat, hanem látványosat is ki lehetett volna hozni - ennek ellenére a Birmingham bandája minden egyes zicc... több»

szabomarc   2019. 01. 07.

A színészi gárda nagyon jól lett összeválogatva, a környezet nagyon jól van megcsinálva illetve kiépítve, viszont valahogy nem tudott magával rántani a sorozat. Egyelőre nem jött be, lehet újrapróbálkozom majd vele idővel.

iq.csabi   2020. 04. 09.

Ennél jobb sorozat nincs, és nem is lehet, maximum más műfajban hasonló szintet üthet. Rettentő jó sorozat, több helyen kegyetlen, de teljes mértékben emberi. Nincs benne nyáladzás, a dolgokat nem csépli el. A szereplők pedig, atya ég, tökéletes casting!

neyto   2018. 07. 17.

Kiváló sorozat igazán jó színészekkel és remek zenével. Minden epizód izgalmas és érdekes volt, nem tudtam megunni a második évad után sem.

TPetty   2015. 06. 01.

Szerintem ez napjaink egyik legjobb sorozata. Remek forgatókönyv alapján, kiváló és aprólékos történetgondozást követően egy legendás széria született meg. Nagyszerű a szereposztás, fordulatos a cselekmény, igazán jó a zene, a kosztümök és a díszlet is a helyén van.

A sorozatban fontos szerepe van a dohányzásnak, mivel ebben az időszakban Angliában gyakori szokás volt. A hitelesség kedvéért a szereplőket gyakran látjuk cigivel a szájukban. Cillian Murphy egy interjúban elmesélte, hogy nem volt könnyű számára a sok cigizés, mivel valójában nem dohányzik. A sorozatban igazából “herbal rose” volt a szájában. Egy szezon alatt kb. 3000 cigarettát kellett volna elszívnia.

(moviemafia)

A népszerű brit sorozatot az 1959-ben napvilgágot látott Steven Knight forgatókönyvíró, rendező, executive producer alkotta meg, aki egészen véletlenül Birminghamben született.

(moviemafia)

Annak ellenére, hogy az 1920-as évekre eltűnt az igazi banda, a “Peaky Blinders” kifejezés általánossá vált a fiatal utcai bűnözők számára Birminghamben.

(moviemafia)

A filmbeli megoldással ellentétben, mely szerint fejfedőjükbe rejtették volna a Peaky-banda tagjai zsebkésüket, a valóság egészen másként festhetett, hiszen ez a megoldás eléggé költséges lett volna a banda számára.

(erare)

Birmingham városa is kivette részét az első világháborúból: az itt gyártott sípoknak nagy hasznát vették a csatatéren. Ezenkívül a Thomas Hudson napjainkban is stabilan működő gyára készítette sípokat a Titanicon is használták.

(erare)