Birmingham bandája (2013-2019)

Peaky Blinders

m.mercedes0888   2022. 06. 03.

2022: a befejező évad, sajnos

Bevallom, sokáig kerülgettem ezt a sorozatot, annyira nem volt a szívem csücske a főszereplő, de ez után a sorozat után mondhatom, hogy fantasztikus színész. Azt hiszem, még nem láttam ilyen sodró lendületű filmet, amiben a szereplők valóban a maximumot nyújtják. Olyan volt, mintha én is köztük élnék. A film hangulata igazán visszaadja az alkoholtilalom alatti időszakot. A stylistok is kitettek magukért! A férfiak frizurája és a ruháik, mind nagyszerű! A sorozat nézése közben felötlött bennem, hogy nem sok az olyan jelenet, ahol a főszereplő ne gyújtott volna rá egy szál cigire, pedig mint megtudtam, nem is dohányzik. Ami még meglepett, hogy a vad, igazi férfiak, egy nőt sem ütöttek meg a 6 évad során! Ez még plusz pont.

mamiéstöti2   2019. 02. 12.

A kor amibe játszódik nem a kedvencem, de ettől függetlenül jól működtek a készítők kitalációi és a szereplők is átélték az élethelyzeteket.

szaka123   2021. 10. 28.

Az egyik legjobb sorozat, amit láttam. Tele hatalmas karakterekkel, fordulatokkal és elképesztő helyszínekkel. Nagyon tetszik, hogy minden valósághű, nincs benne, ami kilógna a díszletből. Érdemes időt szánni rá, és megnézni, végig izgalmas, fordulatos és látványos.

Varga_Júlia   2020. 07. 22.

Érdekes tapasztalat ez a sorozat, mert adott egy elég erős történet, egy igen jó szereplőgárda, és nyilván a keret is, amiből nem csak valami okosat, hanem látványosat is ki lehetett volna hozni - ennek ellenére a Birmingham bandája minden egyes zicc... több»

szabomarc   2019. 01. 07.

A színészi gárda nagyon jól lett összeválogatva, a környezet nagyon jól van megcsinálva illetve kiépítve, viszont valahogy nem tudott magával rántani a sorozat. Egyelőre nem jött be, lehet újrapróbálkozom majd vele idővel.

neyto   2018. 07. 17.

Kiváló sorozat igazán jó színészekkel és remek zenével. Minden epizód izgalmas és érdekes volt, nem tudtam megunni a második évad után sem.

iq.csabi   2020. 04. 09.

Ennél jobb sorozat nincs, és nem is lehet, maximum más műfajban hasonló szintet üthet. Rettentő jó sorozat, több helyen kegyetlen, de teljes mértékben emberi. Nincs benne nyáladzás, a dolgokat nem csépli el. A szereplők pedig, atya ég, tökéletes casting!

Több kanális van Birminghamben, mint Velencében.

(Képkockák )

Ez a negyedik közös alkotása Cillian Murphynek és Tom Hardynak.

(Képkockák )

Tommy Shelby (Cillian Murphy) a sorozat során 213 alkalommal iszik Whiskey-t (5 évad során).

(Képkockák )

A sorozatban fontos szerepe van a dohányzásnak, mivel ebben az időszakban Angliában gyakori szokás volt. A hitelesség kedvéért a szereplőket gyakran látjuk cigivel a szájukban. Cillian Murphy egy interjúban elmesélte, hogy nem volt könnyű számára a sok cigizés, mivel valójában nem dohányzik. A sorozatban igazából “herbal rose” volt a szájában. Egy szezon alatt kb. 3000 cigarettát kellett volna elszívnia.

(moviemafia)

A népszerű brit sorozatot az 1959-ben napvilgágot látott Steven Knight forgatókönyvíró, rendező, executive producer alkotta meg, aki egészen véletlenül Birminghamben született.

(moviemafia)