Birmingham bandája

Peaky Blinders

2024.02.01 Sandor

Nem vagyok nagy híve a sorozatoknak, de ez nálam nagyon betalált. Történet, képi világ, színészi játék, minden a helyén van.

2019.02.12 mamiéstöti2

A kor amibe játszódik nem a kedvencem, de ettől függetlenül jól működtek a készítők kitalációi és a szereplők is átélték az élethelyzeteket.

2020.07.22 Varga_Júlia

Érdekes tapasztalat ez a sorozat, mert adott egy elég erős történet, egy igen jó szereplőgárda, és nyilván a keret is, amiből nem csak valami okosat, hanem látványosat is ki lehetett volna hozni - ennek ellenére a Birmingham bandája minden egyes zicc... Több

2021.10.28 szaka123

Az egyik legjobb sorozat, amit láttam. Tele hatalmas karakterekkel, fordulatokkal és elképesztő helyszínekkel. Nagyon tetszik, hogy minden valósághű, nincs benne, ami kilógna a díszletből. Érdemes időt szánni rá, és megnézni, végig izgalmas, fordulatos és látványos.

2024.01.17 Robinson76

Előre, szeszcsempészek, gengszterek!

Ebben a sorozatban az Angliában fekvő Birminghamben járunk, és a Pengesapkásoknak becézett bandának az életét követhetjük nyomon. Ez a banda nem jófiúk gyülekezete, hanem illegális dolgokat folytató bűnszervezet, amelynek tagjai a szeszcsempészetet és a szerencsejátékot sem vetik meg. A karakterek szuperen megírtak és eljátszottak, minden negatívumuk ellenére igenis szerethetőek. A cselekmény jó tempójú, kerek egész a sztori, és mindössze hatrészes, így nagyon könnyen nézeti magát. Hangulatát tekintve maximálisan hozza az elvártat a város ocsmány, mocskos látképével, és a nyomasztó atmoszférája áthat mindent. Aki bírja a gengszterek világát, a nyers atmoszférát és a nemegyszer vérre menő konfliktusokat, annak a képernyő előtt a helye.

2023.07.24 Juki-onna

Kőkemény drog, ami nem ereszt. Van, akinek bejön, van, akinek nem! De ha bejön, az maga a mennyország!

Peaky Blinders egy mese, amely egy 1919-es évben egy angol bandára épül, a túlzsúfolt Birminghamben, mely tele volt rendkívül szegény nyomornegyedekkel. Sokak számára a bűnözés, a csempészet, a rablás és az illegális fogadóirodák, szerencsebarlangok ... Teljes kritika

2019.01.07 szabomarc

A színészi gárda nagyon jól lett összeválogatva, a környezet nagyon jól van megcsinálva illetve kiépítve, viszont valahogy nem tudott magával rántani a sorozat. Egyelőre nem jött be, lehet újrapróbálkozom majd vele idővel.

2020.04.09 iq.csabi

Ennél jobb sorozat nincs, és nem is lehet, maximum más műfajban hasonló szintet üthet. Rettentő jó sorozat, több helyen kegyetlen, de teljes mértékben emberi. Nincs benne nyáladzás, a dolgokat nem csépli el. A szereplők pedig, atya ég, tökéletes casting!

2020.08.02 moviemafia

A valaha volt legjobb sorozat, amit láttam, a színészi játék, történet és zenei aláfestés is közel áll a tökéleteshez. Az ikonikus Thomas Shelby megszólalásai, jelleme nagy hatással volt rám is, már csak miatta is megéri egy próbát adni a Peaky Blind... Több

2018.07.17 neyto

Kiváló sorozat igazán jó színészekkel és remek zenével. Minden epizód izgalmas és érdekes volt, nem tudtam megunni a második évad után sem.

2018.07.26 messideco

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Az egyik legjobb futó sorozat, nem győzöm a környezetemben ajánlani. A színészek remekek, a story is nagyon jó, a hangulat magáért beszél. Nem jelentkezik mint sok sorozat esetén a színvonalcsökkenés, itt szvsz mindig sikerül magasan tartani.

2015.06.01 TPetty

Szerintem ez napjaink egyik legjobb sorozata. Remek forgatókönyv alapján, kiváló és aprólékos történetgondozást követően egy legendás széria született meg. Nagyszerű a szereposztás, fordulatos a cselekmény, igazán jó a zene, a kosztümök és a díszlet is a helyén van.

2021.01.06 Melinda

Nem tudnék kielégítő kritikát alkotni a sorozatról. De annyit el tudok mondani, hogy eszméletlenül lebilincselő, fordulatos, sosem unalmas. Cillian Murphy hozza a tőle elvárt szintet, és aki csak teheti, eredeti szinkronnal nézze, lúdbőrözik tőle az ember! :)

2023.07.25 Janitsek Klaudia

Egy sorozat, ami beillik a legjobbak közé

Nagyon kevés sorozat rántott be olyan mélyen, mint a Breaking Bad , Trónok harca, Last of Us, Stranger Things... Erre belekukkantottam a Peaky Blinders-be csak unalomból, de a stílus egyáltalán nem tűnt nekem valónak..nos, beleragadtam az utolsó rész utolsó másodpercéig..Nagyon jó alakítások, kiváló jellemrajzok, erős motivációk, sötét cselekedetek, erőszak és fekete humor..Hatalmas élmény volt és remélem a lezáró mozifilm is mihamarabb látható!