Válólevél

Válólevél

Gett
miki
Ronit Elkabetz

Egy válóper bonyolult folyamat. A tárgyalássorozat már három éve húzódik, mivel a férj mindent megtesz azért, hogy ellehetetlenítse az ügyet, és házassága érvényben maradjon. Az izraeli tárgyalóterem rabbinus bírósága nehezen jut döntésre, a feszültség pedig egyre csak nő a válófélben levő… Több

Forgatókönyvíró: Ronit Elkabetz, Shlomi Elkabetz
Ország: Németország, Franciaország, Izrael
Premier (HU): 2014.11.27.

2015.12.05 Sniper

A film alapötlete és üzenete, hogy bemutassa mennyire nem fér össze az egyházi jog a modern joggal. Egyszerűen két teljesen különböző ideák mentén dolgozó intézményről van szó. A rendező egy igényesen megrendezett, jó drámát készített. Az üzenet nem erőltetett, mégis nagyon erősen áthallatszik. Remek film!

2015.11.04 Ballerz93

Azt hiszem ilyet is ritkán csalódik az ember. Teljesen azzal az érzéssel ültem le a film elé, hogy na végre, valami értelmes izgalmas kis csodában lesz részem. Hát nem lett. Ekkora csalódás nem mostanság ért. Ha lehetne, 0 pontot adnék.

2015.02.19 Rózsa

A film egy válóperi dráma! Élethű. Kitűnő színészi alakításokkal! Gratulálok a rendezőnek!

2015.09.21 jazzy

A film egy hosszúra nyúlt válópert mutat be, ahol az asszony menne a maga útján, de a férfi nem egyezik bele a válásba. Amíg mindketten alá nem írják a válást, addig nem felbontható a házasság. A történet tele van drámával, de izgalomnak nem sok hely... Több

2015.03.23 mártilány

Nagyon jó film. Előnyére szolgál, hogy nem idealizálja a karaktereket. A válásban lévő férfiből nem csinál valamiféle gonoszt, így a képzeletbeli ostor nem rajta csattan, hanem tényleg azt érezhetjük, hogy rossz a rendszer. A színészek végig jól alakítanak, abszolút hitelesek. A történet eredeti és még üzenete is van.

A film ősbemutatója a Cannes-i Filmfesztiválon volt 2014 május 16-án. A nyílt premier Franciaországban volt, 2014 június 25-én.Szerző: ps

A 2014-es Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon is bemutatták a filmet.Szerző: ps

A filmet a 2014-es Cannes-i Filmfesztiválon is bemutatták.Szerző: ps

A filmet Izrael jelölésre ajánlott a 87. Oscár Gálára a legjobb külföldi filmért járó díjra.Szerző: ps

(2015. 08. 06.)
Szakíts, ha bírsz
A XXI. századi Izraelben a válás még mindig ősi szokások szerint zajlik, ahogy a film bemutatja, akár évekig. Erős, gondolatébresztő mozi, bár kissé elfogult, ami érthető, a válni akaró feleség szerepében a forgatókönyvíró-rendező Ronit Elkabetzet láthatjuk. Több