Nevem Sam

Nevem Sam

I Am Sam

Sam Dawson (Sean Penn) szellemi fogyatékos, és egyedül, illetve barátai segítségével neveli lányát, Lucyt (Dakota Fanning). Sam körülbelül egy hétéves gyerek szellemi szintjén van, lassan a lánya is meghaladja a képességeit. Egy szociális munkás szeretné nevelőszülőknél elhelyezni a kislányt. Sam… Több

Premier (HU): 2002.06.20.

2016.12.09 Pappcsino

Elképesztően jó film, igazi nagy kedvencem, amit akárhányszor meg tudok nézni, kléptelen vagyok megunni, annyira zseniális. Sean Penn brillírozik a szerepben, jobb választást nem is találhattak volna helyette.

2015.05.05 ZeroHero

Fantasztikus film ! Sean Penn ahogy eljátszat a szerepet az hihetetlen mennyire jól csinálja ,nem hiszem hogy ennél jobba elő tudta volna valaki adni !!! 10/10

2016.10.03 Ghotik

DRáma Kategóriában jobbak között van. Egy megfogó, elgondolkoztató dráma . Jól alakítanak a színészek, magával ragadó film, profi alakítás. Érdemes megnézni.

2015.11.28 storeman

Kétségtelen, hogy ez Sean Penn legnagyobb alakítása. Eléggé ellentmondásos színésznek tartom, de itt megmutatta azt is, hogy mennyire sokrétű tehetség.

2016.02.29 juliS

Ez egy igazi dráma igazi sztárszínészekkel. Sean Penn ragyogóan alakítja a szellemileg visszamaradott, de szerető és kitartó apát. Az embernek a szíve szakad meg a filmen. A rendezéssel is elégedett vagyok, a filmzene pedig külön dicséretre méltó.

Lucy szerepére Shailene Woodley is pályázott.Szerző: ps

A 3 éves Lucy-t Elle Fanning alakítja, aki a valóságban Dakota Fanning húga.Szerző: ps

Sean Penn a felkészülés során több időt is eltöltött egy olyan Los Angeles-i intézetben, ahol szellemi fogyatékosokkal foglalkoznak.Szerző: ps

A filmben számos Beatles dal hallható. A karakterek nevei is a zenekarra utalnak. Lucy Diamond neve például a "Lucy in the Sky with Diamonds" című dalra, Rita Harrison neve pedig a "Lovely Rita" című dalra, valamint ra utal.Szerző: ps