Nevem Sam (2001)

I Am Sam

Pappcsino   2016. 12. 09.

Elképesztően jó film, igazi nagy kedvencem, amit akárhányszor meg tudok nézni, kléptelen vagyok megunni, annyira zseniális. Sean Penn brillírozik a szerepben, jobb választást nem is találhattak volna helyette.

ZeroHero   2015. 05. 05.

Fantasztikus film ! Sean Penn ahogy eljátszat a szerepet az hihetetlen mennyire jól csinálja ,nem hiszem hogy ennél jobba elő tudta volna valaki adni !!! 10/10

Ghotik   2016. 10. 03.

DRáma Kategóriában jobbak között van. Egy megfogó, elgondolkoztató dráma . Jól alakítanak a színészek, magával ragadó film, profi alakítás. Érdemes megnézni.

storeman   2015. 11. 28.

Kétségtelen, hogy ez Sean Penn legnagyobb alakítása. Eléggé ellentmondásos színésznek tartom, de itt megmutatta azt is, hogy mennyire sokrétű tehetség.

juliS   2016. 02. 29.

Ez egy igazi dráma igazi sztárszínészekkel. Sean Penn ragyogóan alakítja a szellemileg visszamaradott, de szerető és kitartó apát. Az embernek a szíve szakad meg a filmen. A rendezéssel is elégedett vagyok, a filmzene pedig külön dicséretre méltó.

mártilány   2015. 02. 24.

Vegyes kritikát kapott ez a film. Mint annyiszor, megint az történt, hogy a nézőknek tetszett, máig szeretik, a kritikusok viszont megették. Szerintem nem teljesen pocsék ez a film, nyilván van, aki élvezni tudja, de biztos, hogy nem nekem való. Neke... több»

Lucy szerepére Shailene Woodley is pályázott.

(ps)

A 3 éves Lucy-t Elle Fanning alakítja, aki a valóságban Dakota Fanning húga.

(ps)

Sean Penn a felkészülés során több időt is eltöltött egy olyan Los Angeles-i intézetben, ahol szellemi fogyatékosokkal foglalkoznak.

(ps)

A filmben számos Beatles dal hallható. A karakterek nevei is a zenekarra utalnak. Lucy Diamond neve például a "Lucy in the Sky with Diamonds" című dalra, Rita Harrison neve pedig a "Lovely Rita" című dalra, valamint ra utal.

(ps)

Sean Penn gyakran improvizált a forgatáson.

(ps)

Michelle Pfeiffer azért vállalta el a szerepet, mert szeretett volna együtt dolgozni Sean Pennel, ráadásul közeli ismerőse Jessie Nelson, a film egyik írója.

(ps)

Lucy azért alszik függőágyban a Foster házban, mert az jobban emlékezteti az otthoni régi ágyára.