Gigszer

Emma Booth
Genevieve O'Reilly
Jacob Collins-Levy
Patrick Brammall

Amikor James Hayes közrendőrt az éjszaka közepén Yoorama kisváros temetőjéhez riasztják, megdöbbenve észleli, hogy hat ember kelt életre hamvaiból, azaz sírjából és kifogástalan egészségnek örvend.

(erare)

Forgatókönyvíró: Tony Ayres, Adam Hill, Pete McTighe
Ország: Ausztrália
Premier: 2015.07.09. | Netflix (2022.10.08.)

KULCSSZAVAK

2023.04.08 szemtelen

Ausztrál paranormális

Az események Yooranában, a zombikisvárosban zajlanak, ahol az egyik éjszaka sötétjében, sárba öltözött emberek megindulnak a temetőből. Ahogyan a karakterek kirajzolódnak, ahogy a történet bontogatja szárnyait egyre komolyabb zavart okoznak a városka életében. Hát ez egy igazán ütős kezdés, ami aztán szép lassan alábbhagy, tempót veszít és belassul ez a sodró lendület. A párbeszédek, az események egyre laposabbá válnak, ami a forgatókönyv hatalmas presztizsvesztesége, fogy a kreativítás, a meglepetéselem és egyre több a filmes séma. A "visszatérők" azzal töltik a drága játékidőt, hogy élvezik az élet adta lehetőségeket és egyre inkább álmossá teszik a nézőt. Ami számomra szimpatikus volt, hogy a filmes minőség nem enged a színvonalból, a díszletek, az ábrázolás, a korrajz felülmúlja a történet lomhaságát. Az ausztrál "Gikszer" nem rossz film, csak éppen lehetne sokkal jobb, a kíváló kezdeti hangulat sajnos nem garantált, hamar kifogy a szusz és kissé erőtlen a folytatás, míg a végére eléri a totális végelgyengülés.

2021.08.13 stomachh

Az első széria igen jóra sikerült, azonnal belecsap a lecsóba. A második széria több mindenre ad magyarázatot, mindenek ellenére unalmas lett. A harmadik széria hozott vissza a tempón, de az első színvonalát nem tudta hozni. Le lett zárva, ennyi bőrt lenyúzni pont elég is volt. Összességében rendben volt a sorozat.

2023.01.16 pj19

Az első és második évad nagyon bejött nekem. Érdekes történet és karakterek. És van csavar is a végén bőven. A harmadik évadért viszont kár volt. Ennek ellenére mindenkinek bátran ajánlom, egy igaz gyöngyszem.

2022.10.26 Della Street

Szekunder szégyen

Egy évadon végigküzdöttem magam, mert egyszerűen NEM HITTEM EL. Amúgy giKszer :D.

2016.11.10 Bulki

Az egészben az a legjobb, hogy nincs lassú felvezetés, egyből belecsap a lecsóba. Hihetetlenül jó hangulatú film, és alighanem van benne egy nehezebben felfejthető tartalmi mélységi is.