Időbevándorlók

Időbevándorlók

Fremvandrerne

1. évad (2019) - 6 epizód
2. évad (2021) - 6 epizód

Az óceán felett észlelt fénysugarak titokzatos múltbéliek érzekését jelzik. Az őskorból, a normannok hódító hajáratainak korából és a 19. század utolsó éveiből megjelenő ősok mit sem tudnak időutazásuk körülményeiről, s a jelen kutatói is értetlenül állnak a történtek előtt.
Évek múltán… Több

Rendező: Jens Lien
Forgatókönyvíró: Anne Bjørnstad, Eilif Skodvin
Ország: Norvégia
Premier: 2019.08.21. | HBO Max (2019.08.21.) | SkyShowtime (2023.02.14.)

2023.08.15 Dorkateo

Zseniális ötlet bevándorlók helyett időbevándorlókról készíteni sorozatot. Hiszen a bevándorlók annyira polkorrekt téma lenne, hogy nagy valószínűséggel elbuknának a kritikákon az alkotók. De így, sci-fi köntösbe ágyazva minden problématípust nevesít... Több

2019.10.21 gandalf01

A soorzat remekül engyensúlyozik az abszurditás jó oldalán, vagyis még vicces, de már nem paródia, ami nagyon jól áll az egész sztorinak. Csak ajánlani tudom, bár nem a legeszesebb szórakozás, de mégis.

2020.12.08 Robinson76

Bevezető évad a semmibe

Gondoltam, a bevándorlós-időutazós krimi alapjaiban bejöhet nekem, így talán kialakulhat belőle valami... hát nem, enyhén szólva sem nyerte el tetszésem. Rejtélyes villanások, fura emberek, valahogy nem állt össze a dolog. Az első időbevándorló rendőrtiszt meg egy vicc. Ennél már csak a nyomozás egyhangúsága és lapossága, ami még szörnyűbb... Konfliktusok, nyelvi és kulturális problémák, aktuális témák, de ezeket csak felületesen boncolgatják az alkotók, akkor meg minek? Szóval itt nincs meg az alaposság, a mélység és a nyomozás is merőben vérszegény. Mintha a készítők úgy gondolkodtak volna, hogy leforgatunk valamit, csepegtetünk infókat, nyomozást imitálunk, kapargatjuk a felszínt, és majd vezet valahova, aztán pedig meglátjuk... hát nem jött be.

2022.09.02 ekkam

Valami új az időutazós filmek közt. Nem rossz sorozat.

2021.02.01 Zsófia

Rég futottam már bele olyanba, hogy egy sci-fi sorozat ennyire lekötött volna az elejétől, és meg is tudta tartani a figyelmem. Egyszerúen kíváncsi voltam, hogy mi történik. Darálós sorozat.

Krista Kosonen finn színésznő (Alfhildr Enginnsdottir) egyáltalán nem beszél norvégul.Szerző: hp

A forgatásra Oslóban és Litvániában került sor.Szerző: hp

(2021. 12. 05.)
Az HBO első norvég nyelvű sorozata, az Időbevándorlók túlélte a COVID okozta forgatási nehézségeket, és 2021. december 5-én elstartolhatott az új, 2. évad az első 2 epizóddal. A recept a régi, még ha kevesebb a humor, és több a nyomozás. Több