Isten teremtményei

Isten teremtményei

God's Creatures

Egy szélfútta halászfaluban egy anya a szeretett fia védelme és a jó és a rossz iránti érzéke között vergődik. Egy hazugság, amelyet a fiúnak mond, szétszakítja a családot és az összetartó közösséget ebben a feszült, elsöprő érzelmekkel teli eposzban.

(csd)

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Írország
Premier: 2022.05.19. | HBO Max (2023.07.02.)

Emily Watson
Paul Mescal
Emily Watson

2023.07.11 Crystaldeer

Unalmas és vontatott

Próbáltam megérteni, hogy milyen üzenetet is akart átadni ezt a film. Sajnos nekem valamiért nem jött át a sztori. A történet unalmas és vontatott volt. Igazából csak azért néztem végig, mert vártam valami csavart, valami fordulatot, ami nem jött el. Mégis meglepett egy kicsit a befejezés, hiszen mégis csak a saját fiáról volt szó. Nem igazán értettem, hogy míg kezdetbe az anya mellé állt, és hazugsággal is védte a fiát, utána miért is tette ezt vele. De egy gyermek nem véletlenül a szülő tükörképe. Igazából túl keveset lehetett megtudni az anya-fiú kapcsolatáról, túlságosan felszínes volt a történet, és nem igazán engedte be a nézőt mélyebb lelki dolgokba, hogy ezáltal sokkal inkább megérthetővé váljon az egész. Teljes mértékben időpocsékolásnak érzem a megnézését. Igazából mindenhol három-négy csillagos értékelést lehetett róla olvasni, de azt hiszem, nem én leszek az egyedüli, akinek ez nem tetszett. Összességében gyenge alkotás volt. Emily Watsontól jóval többet vártam volna.

2022.10.18 kabel

Egy messze túl hosszú film

Ez volt az első A24 film, ami kimondottan rossz volt. A film csigatempóban halad, és még a saját konfliktusában sem tudunk hinni, mert a karakterek nem lettek kibontva vagy új meglátásba helyezve. A film lezárása bármikor megtörténhetett volna. Együttérezni pedig nem tudunk olyan karakterekkel, akikről alig tudunk valamit.