Minden jót, Leo Grande

Minden jót, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

Nancy Stokes, a nyugdíjas tanárnő csendes, nyugodt életet élt. Férje halála után elviselhetetlen kalandvágy keríti hatalmába. Ezért igénybe veszi egy fiatal kísérőfiú, Leo Grande szolgálatait.

De ez a valószínűtlen találkozás sokkal többet hozhat mindkettőjük számára, mint amire számítottak, és… Több

Rendező: Sophie Hyde
Író: Katy Brand
Forgatókönyvíró: Katy Brand
Ország: Egyesült Királyság
Premier (HU): 2022.09.01. | HBO Max (2023.02.03.)
Forgalmazó: Forum Hungary

2023.11.27 georg1945

Végre egy jó film

Ez egy nagyon jó film! Amikor az ember már benne van a korban, és elege lesz a korlátokból, szabad akar lenni, de egyúttal jól is akarja magát érezni. A fiú magatartása és viselkedése csodálatos! Mintha érettebb lenne a gondolkodása az öreg hölgyénél. Kellemes meglepetés volt ez a film. Ez JÓ film!

2023.02.11 Tonyka

a nap véleménye

Merész vállalás

Vígjátékra számítottam, teljesen mást kaptam. Ugyan párszor felkuncogtam, de valójában ez egy nagyon komoly, és mély film. Nem tucat a téma, sem ahogy tálalják, mondhatni tabu döntögető. Valószínűleg rengeteg ember éli le úgy az életét, h látszólag t... Teljes kritika

2023.02.08 tibo77

Túl rövid

Szerintem messze az utóbbi jó pár év legjobb kamaradrámája. Már az első pár perc után azt szerettem volna, hogy tartson nagyon sokáig, mert egyszerűn jó volt nézni. Volt minden: magasság, mélység, katarzis. Daryl McCormackre eddig nem figyeltem fel, de itt egészen nagyot játszott, Emma Thompson meg úgy egy csoda, ahogy van.

2022.09.01 Gábor390920

Mit tehet az ember, ha özvegy, nő és még sosem volt orgazmusa? Emma Thompson karaktere egy kis kalandra vágyik, ami jóval kívül esik a komfortzónáján. Nancy Stokes megrendel magának egy férfi escortot, hogy jól érezze magát. De hamar rájön, hogy ele... Több

2023.02.06 kakukkmanci

Felemelő film

Beírta magát a kedvenc filmjeim listájába. Kendőzetlenül mutatja meg a megfelelési kényszerben élő, társadalmi konvenciók és elvárások szerint viselkedő emberek valódi és alig-alig felszínre kerülő érzelmeit. Ez a film valójában az idősebb korosztálynak, és közülük is a nőknek mondhat sokat, hiszen sok nő leél egy életet valódi, partnerrel megélt orgazmus nélkül. A filmbéli tanárnő példamutató élete, társadalomban elfoglalt szerepe szerint nem élheti meg a vágyait, szexuális kívánságait, és ahogyan a film lassan, de biztosan halad előre, egyre bátrabban mutatja meg magából, hogy ő mire vágyik, és mennyire meri felvállalni önmagát. Kedves, szórakoztató, olykor kacagtató beszólások is elhangzanak. Nekem nagyon tetszett, számomra többször nézős.

A film összbevétele 904 114 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 47 129 870 forintot termelt. A hazai mozik összesen 28 109 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmet 19 nap alatt forgatták le, naponta átlagosan 12 oldal készült el a forgatókönyvből.Szerző: csd

A film jeleneteit időrendi sorrendben forgatták, hogy a főszereplők számára minél kiismerhetőbb legyen a karakterük.Szerző: csd

Daryl McCormacknak és Emma Thompsonnak nem volt szüksége koordinátorra a szexjelenetek megrendezéséhez. "Úgy gondoltuk, hogy ha tényleg arra koncentrálunk, hogy megismerjük egymást, és jól érezzük magunkat egymás társaságában, akkor minden munkát magunk is el tudunk végezni" - nyilatkozta McCormack.Szerző: csd

Értékelés: 7.5/10
(2023. 05. 16.)
A film, amiért Emma Thompson hatvan fölött ledobta minden ruháját. Ebben a filmben azonban a meztelenkedés nem öncélú, hanem katartikus. Több