Gunda

Gunda csak egy átlagos malac a világ milliárdnyi haszonállata közül. A létének semmi más célja nincs, mint hogy új utódoknak adjon életet, és húsából étel kerülhessen az asztalra. Csakhogy Gundának az egészről fogalma sincs, békés környezetben neveli rózsaszín kis malacait a tanyán, napról napra… Több

Forgatókönyvíró: Victor Kossakovsky, Ainara Vera
Szereplők: Gunda
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Norvégia
Premier (HU): 2021.05.27.
Forgalmazó: MoziNet

2021.02.16 Zsoze

Az biztos, hogy a stílusa miatt ez egy sokak számára nagyon nehezen emészthtető film lesz, holott ennek egyáltalán nem kéne így lennie, csak a mai rohanó világban nagyon nem ehhez vagyunk szokva. De ez egy jó film.

2020.12.16 Bálint

Okos és érzékeny, bár talán így összességében kicsit hatásvadász film, amit ettől függetlenül mindenkivel megnézetnék, hogy lásson egy kicsit mást is.

2021.01.06 Tamás

Lassú, szokatlan és szép film, ráadásul nagyon fontos mondanivalóval - azaz nem is a mondanivalója az, ami fontos, hanem a tökéletesen megválasztott nézőpont és fókusz. Szerintem sokan teljesen máshogy fognak ezután az életre nézni.

A film összbevétele 241 438 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 348 640 forintot termelt. A hazai mozik összesen 248 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film executive producere az Oscar-díjas Joaquin Phoenix volt, aki hangos szószólója a vegánizmusnak.Szerző: hp

A Gunda világpremierje a Berlini Nemzetközi Filmfesztiválon volt 2020. február 23-án. Szerző: hp

A filmet kimagaslóan fogadták a kritikusok. A Gunda jelenleg 100 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon (2020. szeptember).Szerző: hp

(2021. 05. 27.)
Ez a disznó Oscart érdemelne
Azért persze erős túlzás lenne kijelenteni, hogy akit megérint a film, az többé nem nyúl húshoz, de kétségtelen, hogy közömbösen sem fogunk felállni mellőle. És ha az Oscar-jelölés el is maradt, talán már ezért megérte hónapokig trágyában kúszni a kamerákkal. Több

(2021. 05. 26.)
A Gunda narráció, élőbeszéd mentes film, cselekménye gyakorlatilag nincs, viszont minden képkockából árad a nyugalom és a harmónia, a tanya lakói együtt élnek, együtt lélegeznek a természettel. A képi világ letisztult, a felvételek fekete-fehérek. A nézőnek kedve támad kiköltözni a farmra az állatokkal együtt. Vagy akcióba lépni, és visszaszerezni ... Több

(2021. 05. 06.)
Láttam a boldogságot
A mindenféle metafizikai tőkesúlyától és hogy úgy mondjuk, társadalmi kontextusától megfosztott film befejezése éppen a fenti berendezkedés miatt felértékelődik: a már nem annyira kicsi malacokat egy arctalan traktoros elszállítja, nyilván emberi felhasználás céljából. Több

(2021. 02. 12.)
Sertéssors
Közismert, hogy már majdnem nyolcmilliárd ember él a Földön. De tudjuk-e, mennyi sertés lakik bolygónkon? A norvég-amerikai koprodukcióban készült Gunda című film szinopszisa szerint egymilliárd. Azon, hogy az ember maga irányítja-e a sorsát, vagy valamiféle predesztinációnak kell megfelelnie, lehet vitatkozni. Ám az bizonyos, hogy ennek az egymill... Több

Értékelés: 6.8/10
(2021. 04. 01.)
Állatok drámai élete
Gunda, az anyakoca megfosztottsága végül is nem lesz koncepciós vádirat, harsogó kiáltvány az „aljas húsevők” ellen, mindössze egy teremtett lény (feltételezhető) érzelmi életének tükre. Több