Házibuli

Házibuli

La boum
JRD
Sophie Marceau

A 80-as évek egyik legnagyobb slágerfilmjében a 13 éves Vic élete első házibulijába készül, ahol nemcsak a zene és a tánc, hanem az első szerelem is várja. A kérdés az: vajon egy tinédzser a szerelemben meddig mehet el, hol érnek véget a szülők által felálított korlátok, és a saját félelmek az ismeretlentől. Vic titkaival életvidám, modern hárfaművész dédnagymamájához fordul, mivel szül ei tizenöt év házasság után krízishelyzetbe kerülnek. Fogorvos papája és rajzfilmrajzoló mamája ugyanis épp hasonlóan váratlan és mulattató kalandokat és bonyodalmakat élnek át, mint a kamasz Vic.

Rendező: Claude Pinoteau
Forgatókönyvíró: Danièle Thompson, Claude Pinoteau
Ország: Franciaország
Premier (HU): 1985.02.28.

Házibuli 2.  (1982)

2023.12.14 R9CK3R

Igazi gyöngyszem

Sok év után vettem elő újra, igazi gyöngyszem mind a mai napig! Semmit nem fogott rajta az idő, tökéletesen visszahozza a 80-as évek hangulatát, Sophie pedig gyönyörű volt régen is, és most is! Azt bánom a legjobban csak, hogy én már soha nem tapasztalhatom meg, milyen volt a 80-as években élni, pedig szinte bármit megadnék érte! Ha létezik még olyan, aki nem látta a filmet, akkor az azonnal pótolja!

Nagyon nagy francia klasszikus.Érzelmes,izgalmas,és kedves,humorral átszőtt történet az első szerelem minden szépségéről,és árnyoldaláról.Nagyon sokszor nézős.

2023.06.07 JRD

A 80-as évek házibulija

Édes, cuki, tini, de hála az égnek, nem amerikai film. Az amcsik csak elrontották volna az egészet. A francia filmgyártás egyik nagy durranása volt anno ez a film, és mind a mai napig erősen tartja a helyét a jó filmek listáján. Hogy ez csak a színészeknek köszönhető… nos, aligha. A nemzetközi sikerhez hozzájárult Vladimir Cosma zenéje, melyből szám több világsiker lett. Talán akad olyan, aki még csak nem is hallott a filmről. Ha így van, akkor nézd meg! Ne ijesszen meg, hogy 1980-ban készült. Attól még a tiniszerelem, az első szerelem örök téma, és mindig, minden korban és stílusban az is marad. A szerelem útján járó kamaszlány keresi önmagát, lázad és megéli élete első szerelmét. És mindebben segít neki a csalafinta Poupette. Vannak olyan filmek, melyek érdemesek a figyelemre. Ez a tinifilm olyan. Szóval filmre fel, és jó szórakozást!

2017.12.10 Deku

Nem sok hiányzott, hogy ne nézzem meg ezt a filmet. Irgalmatlanul kegyetlen sztori ez. Ennél a filmnél eszméletlen tökéletes sztoriról marad le az, aki bele sem néz.

2023.06.06 Gamehun638

Aranyos, hangulatos. Szinte tökéletes tinifilm. Részben még ma is működik a dolog.