A szörnyeteg

Il mostro

2022.04.27 JRD

Roberto Benigni

A vérbeli komédiás, aki hihetetlen bájossággal formálja meg ezt a szerepét. Humor, mosolyogtató szituk, félreértések és nevetés minden mennyiségben. Benigni számomra olyan, mint Benny Hill , Louis de Funés, vagy Charlie Chaplin. Nagy nevettető, nagyon szerethető. Mindenképpen ajánlom, hiszen attól, hogy nem modern komédia, még nagyon is jó. Sőt, jobb, mint sok mostanság komédiának kikiáltott filmecske. Nézd meg! Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2019.11.26 Berto49

Ki is a szörnyeteg?

„A mai kor Chaplinje.” Ezzel a sok helyen olvasható, találó jellemzéssel lehet találkozni a Roberto Benigniről szóló értékeléseknél. A három évvel későbbi Oscar-díjas alakításával („Az élet szép”) Itálián kívül is népszerűvé vált, sokoldalú filmes ebben a munkájában elsősorban vérbeli komikusi tulajdonságait élvezheti a humorára hangolódott nézőközönség. A klasszikus, valakit valakivel összetévesztenek panel remekül működik, szerencsétlen Lorist mindenki vérszomjas sorozatgyilkosnak hiszi, holott az apró stikliken kívül (reggeli a kávézóban, újságszerzés stb., sokáig lehetne sorolni) az átlag alatti félszeg figura. A nevetséges jelenetek nagyrészt helyzetkomikumon alapulnak, de ezeket csúcsra járatták. Ősellensége a házfelügyelő, aki – micsoda indolencia! – képes a lakbértartozása miatt zaklatni. Nagy szerencse, hogy a ház, amelyben lakik, fel van állványozva, így „egyszerűbb” bejutni a lakásába. A többször is ismétlődő békaügetés poén mindig ellenállhatatlanul hat, főleg amikor Jessica is rákényszerül erre a közlekedési módra. Örülök, hogy eddig még nem volt alkalmam megnézni ezt a filmet, bár van egy olyan érzésem, hogy az első megtekintés nem volt az utolsó.

2021.02.10 acura steve

Ez haláli. :D

2022.01.21 István393774

Annyit nevettem rajta, hogy már a hasam is fájt! :) :) :) Mikor Michel Blanc azt mondja "...nézzék, megbünteti, megbünteti...", én majdnem lefordultam a székről a nevetéstől!