Jákob

Jákob

Jacob
Videók

Mikor Izsák felesége, Rebeka várandós lett, Isten elárulta neki, hogy két gyermeket hordoz szíve alatt, akik két nagy nép atyjává lesznek majd egyszer s a fiatalabb fiú legyõzi és szolgájává teszi az idõsebbet. Mikor Ézsau és Jákob felnõnek, a jóslat be is igazolódik. Jákob egy tál lencséért könnyen megveszi fivérétõl az elsõszülöttség jogát, az atyai áldást pedig csellel szerzi meg. Hiába tesz szert azonban elõnyökre, nehéz sorsot szán neki a végzet. Sok évig dolgozik Lábán szolgájaként, mire önálló életet kezdhet családjával. Hazatérve pedig testvérbátyja haragjával kell szembesülnie. Mivel azonban Jákob képesnek mutatkozik Isten színe elõtt alázatot mutatni, kiérdemli az új nevet: Izrael, ami annyit tesz – Isten fejedelme.

Rendező: Peter Hall
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Ausztria, Németország, Egyesült Királyság, Franciaország, Hollandia, Olaszország, Csehország
Premier: 1994.12.04.
Több
Matthew Modine
Matthew Modine

2020.11.04 kissbarna

A bibliai történet korrekt adaptációja, szerintem maximálisan teljesíti, amire vállalkozott.

2019.06.07 Ádám

Lassú történet, én személy szerint csak a bibliai történetek kedvelőinek ajánlanám. Számomra egyszer nézhető volt.